Yeni yılın ilk toplantısı 02 Ocak’ta yapılacak

14
Kırklareli Belediye Meclisi 2001 yılının ilk Meclis Toplantısını 04 Ocak 2011 Salı günü Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında gerçekleştirecek.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda saat 14.00’te başlayacak olan toplantıda ilk olarak Meclisin 1 aylık tatil takvimi belirlenecek. Ardından Huzur hakkı Ücretleri’nin görüşülmesine geçilecek.
Yapılacak olan toplantının diğer gündem maddeleri ise şu şekilde açıklandı:
“* Denetim Komisyonu Üye Seçimi.
* Denetim Komisyonu’na dışarıdan görevlendirileceklere verilecek ücretin tespiti.
* Zabıta ve İtfaiye Hizmetleri’nde çalışan personelin aylık maktu fazla çalışma ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili konunun görüşülmesi.
* Sözleşmeli personel ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili konunun görüşülmesi.
* Taksi duraklarında çalışan taksilere verilecek belge ücretlerinin tespiti ile ilgili Plan Bütçe Komisyon
*  Raporu’nun görüşülmesi.
* Şehir içi yolcu taşımacılığı yapan araçlara verilecek belge ücretlerinin tespiti ile ilgili Plan Bütçe Komisyon Raporu’nun görüşülmesi.
* S.S. 60 no’lu Şehir içi Minibüsçüler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Hattı’nın güzergah ve saat ayarlaması ile ilgili Çeşitli İşler Komisyon Raporu’nun görüşülmesi.
* Parkların 5 yıl süre ile kiraya verilmesi il ilgili konunun görüşülmesi. .
* 07.12.2010 tarihli Meclis toplantısı’ndan havale edilen konulara ait Komisyon Raporları’nın görüşülmesi.
* Vatandaşlar Tarafından Belediye Meclisi’ne yapılan müracaatlar.
– Haluk ÜNAL: İlimiz Merkez, Karakaş Mahallesi, Sungurbey Caddesi, Kadastro 1354 Ada 12 Parsel no’lu taşınmaz ile ilgili olarak, 07/12/2010 tarih ve 232 sayılı Belediye Meclis kararına istinaden çizdirilen Plan Tadilatının onanması talebi.
– Servet ALTINELLİ: İlimiz Merkez, Karacaibrahim Mahallesi, Kadastro 1752 Ada 3 no’lu Parselin Spor Tesisleri Alanı olarak Plan Tadilatı yapılarak, şehir imar planına işlenmesi talebi.
– Şaban DOĞAN ve Hissedarları :  İlimiz merkez, Karakaş (İstasyon) mahallesi, 1438 ada 13 ve 1421 ada 7 parseller ile ilgili olarak; 1438 ada 13 no’lu parselin doğusundan geçen yol, güneyden gelen yol ile devamlılık sağlıyor olsa da aynı doğrultuda olmadığından, 1438 ada 13 parselin güneyinden geçen parselin istikametini değiştirmeden devam etmesi ve batıdan geçen yolun, 13 no’lu parselden giden parça kadar kapanarak, takas ile verilmesi, parsele uygun bloğun işlenmesi, etrafındaki yapılaşmaya uygun olması açısından işlenen bloğun ticari+5 kat olarak Plana işlenmesi talebi.
* Resmi Kurum ve Kuruluşlar tarafından B. Meclisine yapılan müracaatlar:
– Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü Kırklareli İşletme Müdürlüğü: İlimiz merkez, AG+YG Yer altı elektrik şebekesi tesis içinde, şehir imar planında DM 6-TR 30 ile gösterilen, halen Eski Hapishane çeşmesinin yanındaki yeşil alana yapılması önerilen beton köşk trafo binasının, içme suyu kanalının üstüne geldiğinden, öneri plan tadilatında olduğu gibi yolun karşısındaki boş bir alana koyulması talebi.
– Trakya Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürlüğü Kırklareli İşletme Müdürlüğü: İlimiz merkez, AG+YG Yer altı elektrik şebekesi tesis içinde, şehir imar planında DM 6-TR 19 ile gösterilen, halen Sungurbey Camii önüne yapılması önerilen monoblok beton köşk trafo binası, Cami’nin ana giriş kapısının önünde olması ve cemaatin toplu olarak giriş ve çıkışlarına engel olması ile Cami’nin   genel görüntüsünü etkilediğinden, yolu karşı tarafındaki durağın yanındaki boş alana koyulabilmesi için gerekli plan tadilatının yapılması talebi. 
– Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu: İlimiz merkez, Karacaibrahim mahallesi’nde bulunan Küçük Sanayi Sitesi’nde, araçların akaryakıt ihtiyacını karşılayabilmek için, 792 no’lu adada bulunan Yeşil Alanın, 791 no’lu adaya kaydırılarak, 792 no’lu adada boşalacak olan Yeşil Alana Akaryakıt İstasyonu yapılması talebi.
* Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konuların görüşülmesi. 
İlimiz Merkez, Kofçaz yolunda, TOKİ tarafından yapılan toplu konut alanına bağlantı yapan yola isim verilmesi konusu.
Belediye Meclisinin 06/01/2009 tarih ve 7 no’lu kararı ile Şehir İmar Planında yerleri belirlenen Elektrik Trafo yerlerinin genel olarak İmar Komisyonunda değerlendirilmesi konusu.” (s)                           

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here