Yeni Golf Volkswagen kalitesi ve Mercan güvencesi ile Edirne’de

11
* Satış Müdürü Hüseyin Dönmez; “Volkswagen’in efsane modeli Golfün yedinci nesli, Doğuş Otomotiv-Volkswagen Edirne Yetkili Satıcısı Mercan’da 42 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla sahiplerini bekliyor” dedi.
HABER MERKEZİ
Satış Müdürü Hüseyin Dönmez Yeni Golf’ün tanıtımı için gazetemiz tesislerini ziyaret ederek Genel Koordinatörümüz Hacer Gökkaya ile görüştü.
Doğuş Otomotiv-Volkswagen Edirne Yetkili Satıcısı Mercan’da 42 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla satışların başladığını belirten Dönmez şunları kaydetti:
“Tamamen yenilenen tasarımı, sürüş destek sistemleri ve konforun yanısıra düşük yakıt tüketimiyle de önceki nesillerinden ayrılan Yeni Golf, üçü benzinli, biri dizel olmak üzere dört farklı motor seçeneğiyle ve 42 bin 900 T’ den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu. Bugüne kadar geliştirilen en iyi Golf olma özelliği taşıyan yedinci nesil Golf, malzeme, işçilik kalitesi, konfor ve teknolojisiyle sınıfının üzerinde konumlanıyor. Yeni Golf ailesinin benzinli versiyonları 1,2 TSI 105 PS, 1,4 TSI 122 PS ve 1,4 TSI 140 PS, BlueMotion Technology ile sunuluyor. Ayrıca, yine 1,4 TSI 140 PS versiyonunda ACT adı verilen aktif silindir yönetimi sistemi mevcut. Aktif silindir yönetimi “ACT” teknolojisi, 140 PS’lik motorun 100 km’de sağladığı 4,7 litrelik yakıt tüketimi değeriyle, bir önceki nesilden yüzde 16 oranında daha tasarruflu. Yeni Golfün BlueMotion Technology ile donatılan dizel versiyonu ise 1,6 litrelik TDI motora sahip ve 105 PS güç üretiyor. Midline Plus, Comfortline ve Highline olmak üzere üç farklı donanım seviyesiyle satın alınabilecek Yeni Golf, daha güvenli, daha konforlu ve boyutları itibariyle bir önceki nesle göre daha geniş olmasına karşın, 100 kg’a kadar daha hafif. Volkswagen?in sunduğu tüm yeni sürüş destek sistemlerinin; ESP, XDS (elektronik, dinamik diferansiyel kilidi), DSR (Dinamik Direksiyon önerisi), İkincil Çarpışma freni ve yorgunluk tespit sisteminin standart olarak sunulduğu Yeni Golf, BlueMotion Technology özelliği sayesinde Start/Stop ve Fren Enerjisi Geri Kazanımı gibi teknolojilerin sağladığı düşük yakıt tüketimi ve karbon salınımı ile çevre dostu yolculukları mümkün kılınıyor.
Volkswagen’in bir devrim niteliğindeki modüler platform yönetimi MQB üzerinde yeniden tasarlanan 7. nesil Golf, yeni multimedya sistemleri, gelişmiş sürüş destek sistemleri, yeni iç ve dış tasarımıyla segmentinin standartlarını yeniden belirliyor. Bir önceki versiyona göre 13mm daha geniş olan Golf VII?nin bagaj hacmi de önceki nesle oranla 30 litre artırılmış. Ayrıca Yeni Golf?te ikincil çarpışma freni (Multi Collision Brake) ve yorgunluk tespit sistemi (Fatigue Detection) gibi gelişmiş güvenlik sistemleri standart olarak sunuluyor.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here