Yaz Kur’an Kursları sona eriyor

12
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiye Koşalım, Kuran’la Buluşalım” sloganıyla, Ülke genelinde olduğu gibi Kırklareli’deki…
HABER MERKEZİ
Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından “Camiye Koşalım, Kuran’la Buluşalım” sloganıyla, Ülke genelinde olduğu gibi Kırklareli’deki tüm camilerde Kur’an Kursları 23 Haziran 2014 tarihinde başladı. Kurslar 22 Ağustos 2014 Cuma günü sona erecek.
Kırklareli İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre; bu yıl Kırklareli merkezi toplam, Bin 895, Kırklareli Geneli İlçe ve Köylerde de toplam; 7 bin 400 öğrenci bu yıl açılan yaz dönemi Kur’an Kursları’nda eğitim gördü. Kursa katılan öğrencilerin kurs kitapları, Kur’an okumaya geçen öğrencilere de Kur’anlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafında ücretsiz olarak verildi.
22 Ağustos 2014 Cuma günü bitecek olan Yaz Kuran Kurslarında öğrenim gören öğrencilere Katılım Belgesi verilecek. Yaz Dönemi Kuran Kursları’nda bu yıl öğrencileri sıkmadan Kur(an öğrenmeye yönelik olarak, Sosyal, Kültürel Faaliyetler eşliğinde yapıldı. Bu uygulamayla hem katılım hem de başarı sağlanmış oldu. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here