Yaz Kur’an Kursları bugün başlıyor

1
2 ay sürecek olan Yaz Kur’an Kursları Pazartesi günü başlıyor. Kırklareli’de tüm Camiler ve Kuran Kursları’nda verilecek olan eğitimde, hem Kur’an-ı Kerim öğretilecek hem de dini vecibeler anlatılacak…
HABER MERKEZİ
2 ay sürecek olan Yaz Kur’an Kursları Pazartesi günü başlıyor. Kırklareli’de tüm Camiler ve Kuran Kursları’nda verilecek olan eğitimde, hem Kur’an-ı Kerim öğretilecek hem de dini vecibeler anlatılacak.
Kırklareli İl Müftüsü İsmail Bayrak bugün başlayacak olan “Yaz Kur’an Kursu” için yaptığı açıklamada 2 ay sürecek olan Kur’an Kursu için Çocukların ve üniversite öğrencilerin kursa kayıt olabileceğini söyledi. Haftanın 5 günü verilecek olan Kursta, günde 3 saat ders verileceğini söyleyen Bayrak, öğrenci durumlarına göre öğleden önce ya da öğleden sonra kurs verileceğini söyledi.
Müftü Bayrak yaptığı açıklamasında şunları kaydetti;
“Bugün olan Kur’an Kursu’nda günde 3 saat ders verilecek. Öğrencilerin durumuna göre öğleden sonra, ya da öğleden önce kurslar açılabilir. Haftanın 5 günü ders verilecek, Pazartesi gününden Cuma gününe kadar ders verilecek. Yaz Kur’an Kursu süresince etkinliklerimizde olacak. Gençlik Spor İl Bakanlığı ile Başkanlığımızın bir protokolü var, Kuran Kursu’na katılan öğrenciler Spor Tesisleri’nden yararlanacaklar. Bunlar Halı Saha, Stadyum, Kapalı Spor Salonu, gibi tesislerden görevli öğretmenlerle spor yapma imkanı bulacaklar. Onun dışında geziler olabilir, piknik olabilir. Öğrenciler için tatil mevsimi olduğu için, bu tarz sosyal faaliyetler, tamamen zihinlerini yorucu, tamamen derse odaklanma yerine, hem ders hem eğlence olarak yapmayı planlıyoruz.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.