Yasak hissettirilmeye başladı

1
10 Kasım 2011 tarihinde başlayan şehir trafiğinde At Arabası Yasağı Uygulaması ile Kırklareli Zabıtası bu konudaki çalışmalarını hızlandırarak sürdürüyor. 
HABER MERKEZİ
Zabıta Ekipleri şehir trafiğinde halen dolaşmaya çalışan at arabalarını durdurarak yasağın başladığını hatırlatıp kendilerini uyarıyor.
Kırklareli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden alınan bilgilere göre; Aralık ayı ortalarından itibaren trafikte seğir halinde yakalanan at arabalarına el konulmaya başlanacak. Vatandaşın at arabası uygulamasının başladığını anlaması için piyasada dolaşan at arabalarını toplayacak olan ekiplerin bu konuda İl Emniyet Müdürlüğü’nden yardım alacağı, son günlerde plakalı at arabalarının üzerinde yoğun bir çalışmama içerisinde oldukları belirtildi. Bu işlem sonrasında ayın ortasından itibaren trafikte görülen ata arabaları emniyetinde yardımı ile toplanacağı, şuanda at arabalarının trafiğe çıkmasının yasak olduğu at arabası sahiplerine söylendiği ve kendilerinin bu konuda uyarıldığı ifade edilerek, ayın ortasına kadar plakalı araçların tamamı toplanmış olacağı alınan bilgiler arasında bulunuyor. Bugüne kadar toplanan at arabalarının kayıtları tutularak sahipleri ile birlikte resimleri çekilip tutanaklara işlendiği ifade edildi. Diğer bir taraftan teslim alınan atlara şehir dışından çok sayıda talibin bulunduğu, Kırklareli Belediyesi’nin ihtiyaca göre teslim aldıkları atları yeni sahiplerine gerekli işlem yapılarak teslim ettiği öğrenildi. (cs)
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here