Yaman; “Etkin ve kaliteli sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır”

13
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “14 Mart tıp Bayramı” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “14 Mart tıp Bayramı” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sağlıklı hayat, insanların vazgeçemeyeceği temel bir haktır. Etkin ve kaliteli sağlık sistemi, nitelikli bir toplumun en önemli şartıdır. “Önce insan” anlayışının benimsendiği günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanması büyük önem taşımaktadır.
İnsanların daha sağlıklı, daha mutlu yaşam sürmesine hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi, geçmişten gelen tüm birikimleri de kullanarak sürekli ilerleme içinde olmuştur. Vatandaşlarımızın erişilebilir ve etkin sağlık hizmeti alabilmesi için özveriyle çalışan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın sevgilerin en güzeli en anlamlısı olan insan sevgisiyle dolu olması gerekir. Ancak bu şekilde büyük bir sabırla, hoşgörüyle, özveriyle insanlara hizmet edebilir; onların sorunlarını dertlerini paylaşabilir; hastaların en mahrem sırlarını emanet ettikleri, ya da sonuna kadar güvendikleri insanlar olabilirler.
İnsanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, bizlerin daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat sürmesi için en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında fedakârca çalışan tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here