“X. Bölgesel Eğitim Çalıştayı” Kırklareli’de yapıldı,Vali Yaman; “Eğitim’de ilk sıralarda yer alıyoruz”

14
Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve Edirne illerini kapsayan “Bölgesel Eğitim Çalıştayı”nın 10’ncusu Kırklareli’de yapıldı.
HABER MERKEZİ
Milli Eğitim Bakanlığı’nca 16 Temmuz-28 Ağustos 2014 tarihleri arsında 11 İl’de yapılması planlanan Çalıştayın 10’ncusu Kırklareli’de 26 Ağustos 2014 Salı günü saat 13.00’de Royal Bilgiç Otel’de yapıldı.
Çalıştay öncesi Kırklareli’ye gelen Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Ercan Demirci, Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Uzmanı Muhammed Uslu ve Milli Eğitim Bakanlığı Milli Eğitim Uzmanı İbrahim Boncuk Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kırklareli Valiliği’ni ziyaret ettiler. Ziyaretlerin ardından yenilen öğle yemeğin ardından “X. Bölgesel Eğitim Çalıştayı”na geçildi.
* Korkmaz; “Çalıştaylar vasıtasıyla yöneticilerimizin görüşleri alınıyor”
Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz, 10. Bölgesel Çalıştay’ın Kırklareli’de yapıldığını söyleyerek şunları kaydetti;
“Hemen hemen her ay Sayın Bakanımızın da katılımlarıyla düzenli olarak toplantılar yapıyoruz. Yapılan toplantılar da eğitim adına güzel sonuçlar çıkıyor. Bugün Milli Eğitim Bakanlığımızca 16 Temmuz-28 Ağustos 2014 tarihleri arsında 11 İl’de yapılması planlanan Çalıştay’ın 10’ncusunu Kırklareli’de gerçekleştiriyoruz. Özellikle gidilmeyen illere giderek oradaki yönetici arkadaşların Çalıştaylar vasıtasıyla görüşlerinin alınması, bunların dikkate alınması ve değerlendirmesi bizler açısından çok önemli. Bu Çalıştay’a katılan Bakanlığımıza, Sayın Valimiz Mustafa Yaman’a ve tüm katılımcılara teşekkür ediyorum.” 
* Yaman; “Tarım ve Hayvancılık’ta en iyi iller arasındayız”
İbrahim Korkmaz’ın ardından bir konuşma yapan Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Kırklareli’ni gelişme de ilk 12 İl arasında olduğunu söyledi. Kırklareli’nin eğitimde çok başarılı bir İl olduğunu söyleyen Yaman, mesainin çoğunu eğitime ayırdığını bu nedenle Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz’la sık sık bir araya geldiklerini söyledi.  Yaman, Kırklareli’nin Üniversite Yerleştirmede hep ilk sırada olduğunu, diğer rakamlarda da ilk sıralarda yerini aldığını söyledi. Kırklareli’nin en huzurlu iller arasında olduğunu, Tarım ve Hayvancılık’ta en iyi il arasında Kırklareli’nin olduğunu belirtti. 
Yapılan Açılış konuşmalarını ardından Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Ercan Demirci, Toplantının formatı ve gidişatı hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Eğitim ve öğretimle ilgili sorunları, katılımcılar tarafından dile getirilirken, karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm önerileri tartışıldı. Çalıştayda dile getirilen sorunlar için çözüm önerileri sunuldu.
Milli Eğitim Bakanlığı tarafında Kırklareli’de düzenlenen “X. Bölgesel Eğitim Çalıştayı”na; Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Milli Eğitim Bakanlığı Müşaviri Ercan Demir, Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürü Ercan Türk, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz,İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü, İbrahim Korkmaz,  Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürü Halis İşler, Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve Edirne illerinin İlçe Müdür Yardımcıları ve İl Milli Eğitim Şube Müdürleri katıldı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here