Volkanspor Şampiyonluğa koşuyor

11
Kırklareli 2. Amatör Küme Futbol Ligi A-Grubu’nda, Sinanlı Belediyespor’u deplasmanda 2-0 net skorla mağlup eden Babaeski Volkanspor, ligin son haftasına 3 altın değerinde puanla girdi.

 

HABER MERKEZİ

Alpullu Şeker Stadı’nda, Ligin 9. haftasında oynanan karşılaşmada, Şampiyonluk yarışında iddialı 16’şer puana sahip olan iki takım Sinanlı Belediyespor ile Babaeski Volkanspor karşı karşıya geldi.
Zorlu karşılaşmayı, İl Hakem Kurulunca Klasmana aday gösterilen Kırklareli İl Hakemlerinden Oktay Erden, Muzaffer Cebel ve Fatih Özkan üçlüsü yönetti.
Şiddetli rüzgârın etkili olduğu ve oldukça kötü bir toprak zeminde oynanan karşılaşmanın ilk 45 dakikası sonunda, her iki takımında karşılıklı atakları netice vermeyince ilk yarı golsüz eşit bir şekilde berabere sona erdi.
Karşılaşmanın ikinci yarısında ise rüzgâra karşı oynayan konuk takım mavi-beyazlılar, sahada rakibine karşı daha istekli ve etkili bir futbol oynadı ve Şahin ve Efe’nin ayağından biri frikikten olmak üzere iki mükemmel gol kaydettiler.
Ev sahibi takım Sinanlı Belediye spor’a karşı, karşılaşmayı 2-0 net skorla kazanan Babaeski Volkanspor, 90 dakikanın sonunda ligin son haftasına 3 altın değerinde puanla girdi.
Ligin son haftasına giren Babaeski Volkanspor, Ligde ki sıralamasında puanını 19’a yükseltirken, büyük bir avantajı evinde değerlendiremeyen Sinanlı Belediyespor ise 16 puanda kaldı.
Zorlu karşılaşmada Sinanlı Belediyespor’dan 4 numaralı oyuncu Recep Çetin 60.dakikada rakibine yumruk atmaktan, 74. dakikada ise 10 numaralı oyuncu Erkan Sergin, rakibine tekme atmaktan dolayı maçın hakemi tarafından oyun alanından ihraç edildiler.
Karşılaşmanın 61. dakikasında Sinanlı Belediyespor taraftarlarının sahaya girmesi sonucunda, maçın hakemi tarafından karşılaşma 5 dakika durdu. Karşılaşma daha sonra Emniyet Görevlilerinin yerini alması ile tekrar başladı.
Mağlubiyet dışında her türlü beraberlik halinde dahi Şampiyonluğunu ilan edecek olan Babaeski Volkanspor, Ligin son haftasında deplasmanda Asılbeylispor ile Atatürk Stadı Sentetik Sahası’nda karşılaşacak. (ö.b.)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here