Velilerde atıcılık sporunu öğrendi

8
Atıcılık sporunu icra eden sporcuların velileri çocuklarının yaptıkları bu sporu yakından inceleme fırsatı buldu.
HABER MERKEZİ
Atış Antrenörü Özgür Lüleciler, Kırklareli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu uygulamanın ilk defa yapıldığını belirterek, velilerin bu sporun nasıl olduğu hakkında bilgi edinmeleri ve çocuklarına eşlik etmeleri için atış poligonuna onlar ile birlikte geldiklerini söyledi.
5 sporcu velisi atış poligonunda çocuklarının tüfekleri ile oturarak ve ayakta olmak üzere 5’er atış yapıp hedefleri vurdu. Yapılan mini turnuvada Sermin Karacaduralıoğlu birinci, Zarife Akbulut ikinci, Nursel Tan üçüncü, Esin Küçükyörük dördüncü oldu. Derece alan velilere madalyalarını Atış Antrenörü Özgür Lüleciler takdim etti. Yarışmada eşine destek olan Aytaç Karacaduralıoğlu’na da teşekkür olarak bir madalya takdim edildi.
*“Diğer sporlara göre atıcılıkta sakatlık riski sıfırdır.”
Atış Antrenörü Özgür Lüleciler; “Atıcılık denildiğinde insanlar tüfek kullanılıyor diye korkuyor. Ateşli silah kullansak bile güvenlik önlemleri alıyoruz. Diğer sporlara göre atıcılıkta sakatlık riski sıfırdır. Eski sporcular tüfekleri taşırken yeni sporcular taşımıyor. Yeni sporcular ilerleyen aylarda nasıl hareket edeceklerini öğreniyorlar ve tüfeklerini taşımaya başlıyorlar.” diyerek atıcılığın fazla bir tehlike oluşturmadığını belirtti.
Atıcılık yaz okulu programlarının iki ay süreceğini ifade eden Özgür Lüleciler, aktif olarak lisanslı atıcılık sporu yapan 35 sporcularının olduğunu, 10 sporcunun da lisanslı olması için yetiştirildiğini ifade etti. Geçen hafta Sakarya müsabakasına katılarak Yıldızlar kategorisinde Türkiye üçüncülüğü elde ettiklerini belirten Özgür Lüleciler, önümüzdeki hafta Denizli’de bir müsabaka olacağını ve bu müsabakaya da katılarak iyi dereceler ile dönmek istediklerini kaydetti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here