Veliler “Rengarenk” şiirler eşliğinde duygulu anlar yaşadı

10
Kırklareli Kocahıdır İlköğretim Okulu öğrencileri 25 Ocak 2011 Salı günü “Rengarenk Şiir Dinletisi” programı gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
 Saat 19.00’da Kırklareli Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleşen programa Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Özdil, İl Mahalli İdareler Müdürü Alaattin İkican, Kocahıdır İlköğretim Okul Müdürü Bayram Ali Çamdere, okul personeli ile öğrenci velileri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda ilk olarak okulun tanıtım slaydı izlendi.
Programda Kocahıdır İlköğretim Okul Müdürü Bayram Ali Çamdere bir konuşma yaparak şiir dinletisine gelerek salonu dolduran misafirlere teşekkürlerini sundu. Okul binasının tarihi ve asırlık olduğunu belirten Müdür Çamdere, böyle bir okulda çalışmanın onur ve mutluluğunu yaşadığını, Kırklareli’nin farklı ilçelerinde tarihi okullar olduğunu, Bu okulların il merkezinde olanında Kocahıdır İlköğretim Okulu olduğunu belirtti.
“Okul binasına girdinizde kendinizi tarihin tam ortasında bulursunuz. Her tarafınızı saran tarih sizleri ister istemez çok uzaklara götürür. Böyle bir okulun kıymetini kayıt çevremizde olan velilerimizin bildiğini düşünüyorum.” şeklinde konuşan Müdür Çamdere şöyle devam etti; “Olumsuz dünyada olumlu çocuklar yetiştirmek zorundayız. Bu günlerden geçiş döneminin sancılarını hepimiz yaşıyoruz. Hayatımızın anlamlı ve yaşanılır olabilmesi için insanlara yardım ederek yaşamak zorundayız. Küreselleşmenin yıkıcı etkilerinden korunmak için donanımlı insan yetiştirmek zorundayız. Küreselleşme sorunları ile birlikte bizlere fırsatlarda sunar. Fırsatları değerlendirebilecek donanımlı, risk alabilen, iletişim becerileri gelişmiş, kendini kolaylıkla ifade edebilen, dürüst, özverili, ahlaklı, emeğe ve üretmeye değer veren, başkalarına yardım eden, empatik düşünebilen, düş kuran, sorumluluk alan, kendisine saygı duyan, bilgi düzeyini arttırmak için düzenli olarak okuyan, bireyler yetiştirmenin önemi açıktır. Bütün bunları birleştirdiğimizde 3. dünyada fiziksel olarak sağlıklı, bilimsel olarak uyanık kişilikler ön plana çıkacaktır.”
Programda öğrenciler ilk 6 şiiri Atatürk ve Cumhuriyet için seslendirdi. İlk olarak Hakan Yılmaz “Bayrak” şiiri ile sahne aldı. Sonrasında Barış Türkgeldi, “Mustafa Kemaller Tükenmez”, Hakan Yılmaz “Atatürk’ten Son Mektup”, Emine Aslan, “Memleket İsterim”, Gizem Malakçı, “Türkiye”, Mustafa Ateş, “Anlatamıyorum” şiirleri ile sahne aldılar.
Şiirle yapılan yolculuğa kısa bir ara verilip 8. sınıf öğrencilerinin dans gösterisi sergilendi. Programın devamında Şahin Tunç, “Tahir ile Zühre Meselesi”, İncilay Eroğlu “Dünyanın Bütün Çiçekleri” Murat Cırık, Memduh Özvural ve Sinan Buyun “Sokak Çocuğu”, Doğukan Mercan “Karadutum”, Gülsüm Erdivan “Kız Çocuğu”, Attila İlhan “Ben Sana Mecburum”, İncilay Eroğlu “Sol Yanım Acıyor”, Şeyda Yılmaz “Uyan Baba” isimli şiirleri büyük bir ustalıkla seslendirip velilerden tam not aldılar.
Duygu seli içerisinde geçen programın finalinde Hakan Yılmaz ve Şahin Tunç Ispanaklı Yumurta skeci ile salondakileri gülmekten kırdı geçirdi. Program sonunda tüm öğrenciler programı hazırlayan öğretmenleri Gülçin Çoğul ile birlikte sahneye çıkarak salondakileri selamladılar. Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yasin Özdil’de program sonunda programı hazırlayan Türkçe Öğretmeni Gülçin Çoğul ve öğrencilerini tek tek tebrik etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here