Vekil Kaşdemir; “81 Vilayet Büyük Şehir Belediyesi olacak”

12
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Milletvekili Av. İsmail Kaşdemir, Babaeski’ye geldi.
HABER MERKEZİ
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Çanakkale Milletvekili Av. İsmail Kaşdemir, Babaeski’ye geldi. Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman’ın damadı olan Vekil Kaşdemir; “Ben kendimi Fahri olarak Babaeski’nin de Kırklareli’nin de vekili olarak görüyorum”diyor.
Trakya Birlik Başkan Vekili Hilmi Kahraman ile Gazi Kemal Mahallesinde Cafe-Selo’ya uğrayan Vekil Kaşdemir Köşe Yazarımız Özkan Başaran’ın bulunduğu toplulukta bir sohbet toplantısı gerçekleştirdi.
Belediye Meclis üyesi Sebahattin Nemli, Eski Belediye Meclis Üyesi Hayri Sezgin, Soylu FM Radyo Sahibi Kadir Tolga Soylu ve vatandaşlar da katıldı.
Sohbet toplantısında Köşe yazarı Özkan Başaran’ın yönelttiği; “Vekilim Bütün İller Büyük Şehir olacakmış bu konuda bizleri bilgilendirir misiniz?  Şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:
“2015 Seçimleri’nde Başkanlık Sistemi’ne geçmek için oy isteyeceğiz. Eğer Anayasayı değiştirecek çoğunlukta bir grup ile Meclise girersek, 81 Vilayetimizi de Büyük şehir yapmak için yasa çıkarabiliriz. Amacımız Halkımıza daha iyi hizmet ulaştırabilmeyi kolaylaştırmaktır. Büyük Şehir olan İllerimiz köylerine kadar hizmet götürüyorlar. Halkımız Büyük Şehir Belediye Anlayışıyla getirilen hizmetlerden memnun. Fakat Bir Vilayetin Büyük Şehir olması için belli büyüklükte bir nüfusu olması gerekiyor. Biz bunu değiştirip nüfusa bakılmaksızın bütün illerimize büyük şehir Belediye anlayışıyla hizmet götürülmesi taraftarıyız” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here