Vatandaşlar tarafından “Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu”na ilgi arttı

11
Kırklareli İl Müftülüğü bünyesinde Kırklareli Halkının bilmedikleri ve öğrenmek istedikleri konularda doğrudan bilgilenmelerini temin etmek amacıyla “Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu” açılarak hizmete başladı.
Mesai saatleri içerisinde Kırklareli İl Müftülüğü binası giriş katında bulunan Kırklareli Halkının hizmetinde olan “Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu” vatandaşlar ile birebir görüşülerek, telefon aracılığıyla veya internet ortamında mail aracılığıyla vatandaşların bilgi sahibi olmak istedikleri konularda bilgilendirmelerinin yapıldığı “Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu” geçtiğimiz haftalarda açıldı.

HABER MERKEZİ

Ayşe Başol ve Bünyamin Akgül’ün görev yaptığı “Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu”na bilgi almak isteyerek bayanların özel sorularını rahatça sorabilecekleri ve rahatça cevap alabilecekleri amacıyla görevlilerden birinin bayan olduğu ifade edildi.
“Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu” görevlilerinden alınan bilgilere göre uygulamaya vatandaşlar tarafından olumlu tepkilerin geldiği öğrenildi. “Aile İrşat ve Rehberlik Bürosu”na gelerek bilgilendirilmelerini istedikleri ve en çok sorulan sorular ise şunlardır;
Aile içi ve akrabalar arası iletişimsizlik, dini nikah ve dini boşanma usulleri, fıkıh ile ilgili sorular, namaz ve namaz abdesti ve gusül abdesti ile ilgili soruların sorulduğu örenildi. (ue)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here