Vatandaş Parkmetre’ye alışamadı mı?

10
Kırklareli Belediyesi tarafından Kırklareli’de ilk kez hayata geçirilen ve 14 Mayıs 2010 Cuma günü uygulamaya başlayan “Parkmetre”ye vatandaş alışamadı mı?

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede Karaumur Caddesi-Hastane Caddesi, Zincirlikuyu Caddesi, Kuyumcular Sokağı-Şükrü Nail Sokağı’na kadar, Mustafa Kemal Bulvarı-Ambarlar Sokağı’na kadar, Belediye binası önünden-Sanayi Sitesi bitimine kadar (Karagöz Parkı, Adliye tarafı hariç), Fevzi Çakmak Caddesi (sağ taraf), Vilayet Meydanı-Hasanpaşa Caddesi bitimine kadar, Cumhuriyet Meydanı-Yayla Namazgah Caddesi arası, Cumhuriyet Caddesi-Hasanpaşa Kavşağı’na kadar uygulanan Parkmetre ilk olarak tepki aldı. Şehir içi trafikte yaşamın rahatlaması sonucu, vatandaşlar tarafından Kırklareli Belediyesi’ne, ara sokaklarda da uygulanması talebinin geldiği açıklanmıştı.
Özellikle Karaumur Caddesi-Hastane Caddesi üzerinde park ücretlerini ödemeyen araçlar, Kırklareli Belediyesi tarafından zemini hali hazır olmayan ‘Parkmetre’ uygulamasının boşluklarından faydalanıyor.
Belediye Encümeni Toplantısı ile alınacak kararlar sonucunda park ücretlerini vermeyen araçlara alınan plakalar ve kesilen makbuzlar sonucu cezai yaptırım uygulanacağı bildirildi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here