Vali Yardımcısı Öztürk; “Kırklareli’de 3 bin 883 proje uygulanıyor”

47
* Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı 2. Dönem Toplantısı Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda 34 kamu kurum ve kuruluşu 2014 yılının ilk 3 ayında gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili olarak bilgiler verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Koordinasyon Kurulu 2014 Yılı 2. Dönem Toplantısı 09 Nisan 2014Çarşamba günü saat 14.00’te Kırklareli Atatürk Toprak Su ve Tarımsal Meteoroloji Araştırma İstasyonu Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıya Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk başta olmak üzere Kaymakamlar, Belediye Başkanları ile 34 kamu kurum ve kuruluş müdürü katıldı. 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Kırklareli Vali Yardımcısı Günay Öztürk; “2014 yılında 34 kamu kurum ve kuruluşunca 3883 proje uygulanmıştır. Bu projelerin toplam tutarı 2 milyar 273 milyon 869 bin 915 TL’dir. 2014 yılı programı ise 551 milyon 173 bin 805 TL’dir. Bu ödeneğin 32 milyon 265 bin 29 TL’si gönderilmiş olup, 17 milyon 555 bin 242 TL harcama yapılmıştır. Yılı ödeneğine göre %3, gönderilen ödenek miktarına göre %54 parasal gerçekleşme sağlanmıştır.14 proje tamamlanmış olup, 149 proje devam etmektedir. 34 proje ihale aşamasında olup, 191 projeye de başlanmamıştır.”
Vali Yardımcısı Günay Öztürk’ün konuşmasının ardından;  Karayolları 1.Bölge Müdürlüğü, DSİ 11. Bölge Müdürlüğü, İller  Bankası İstanbul Bölge Müdürlüğü, İstanbul Ulaştırma, Den. ve Hab. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Orman İşletme Müdürlüğü, Demirköy Orman İşletme Müdürlüğü, Vize Orman İşletme Müdürlüğü, Lüleburgaz Fidanlık Müdürlüğü, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, TCDD 1. Bölge Müdürlüğü, MTA Marmara Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü, YURT-KUR Yurt Müdürlüğü, Edirne Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro XIV. Bölge Müdürlüğü, Kırklareli Kadastro Müdürlüğü, TPAO Trakya Bölge Müdürlüğü, TEİAŞ 20. İlt  Tes. ve İşletme Grup Müdürlüğü, Alpullu Şeker Fabrikası Müdürlüğü, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü,  Atatürk TSTMA İstasyonu Müdürlüğü, TMO Şube Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Valilik, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Defterdarlık ve Çalışma ve İş kurumu İl Müdürlüğü yetkilileri çalışmaları hakkında bilgiler verdiler. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here