Vali Yaman; “Çanakkale Zaferi ile Türk Ulusu’nun özgüveni tazelemiştir”

8
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti


HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman “18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti
“Türk Milleti, vatanını, hürriyet ve istiklalini korumak için emsalsiz fedakarlıklar göstermiş, cesaret dolu mücadelesiyle tarih boyunca şanlı zaferler kazanmıştır.
Canlarını feda ederek; “Çanakkale Geçilmez” dedirten Çanakkale Şehitleri, vatan şairi Mehmet Akif Ersoy’un eşsiz mısralarında ifade ettiği gibi, tarihe sığmayacak kadar büyüktür. Çanakkale Zaferi vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Milletimizin neleri başarabileceğine en güzel örnektir. Bu zafer,  tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen,  vatanı için gerektiğinde neleri feda edilebileceğinin bir kez daha kanıtlandığı dönemdir.
Türk Milleti’nin vatanseverliğinin çelikleşmiş ifadesiyle destanlaşan kahramanlığı karşısında, hiçbir gücün duramayacağı, Çanakkale’de bir kez daha dünyaya ilan edilmiş, Türk Ulusu’nun özgüvenini tazelemiştir. Verilen büyük mücadeleler ve göğüslenen çetin zorluklar neticesinde sağlamlaşan milli birlik, beraberlik ve kardeşliğimiz sahip olduğumuz en değerli kazanımımız olmuştur.
Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu vatan coğrafyasını aynı şuur ve sorumluluk bilinci içinde dünyanın en ileri ve gelişmiş ülkelerinden birisi yapma konusunda vermiş olduğumuz mücadele her geçen gün artarak devam edecektir. İmkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklar ile kazanılan bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş olup, şartlar ne kadar zor olursa olsun millet olarak neleri başarabileceğimizi bizlere göstermiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle,  bizlere bu büyük zaferin gururunu armağan eden, başta Ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere; bu mücadeleye iştirak eden büyük Türk Ordusu’nun kahraman mensuplarını, onu her şeyiyle destekleyen aziz Türk Milleti’ni, Türk Kadını’nı ve vatanları uğruna hayatlarını feda eden bütün Şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, ruhlarınız şad olsun diyorum.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here