Üstünkol; “Gerçekçi bir yapılandırma bekliyorduk”

10
Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası (SMMO)..
Kırklareli Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler odası (SMMO) Konferans salonunda Kırklareli Defterdarlığı panel düzenledi. SMMMO’da 30 Ekim Perşembe günü saat 14.00’da düzenlenen Panel’de  Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar ve ekibi 6552 sayılı yasa ile ilgili sunum yaptılar.
Toplantının gündeminde bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına dair 6552 sayılı kanun vardı. Toplantı gündemi ile alakalı konuşma yapan Kırklareli S.M.M.O Başkanı Burhan Üstünkol vatandaşın yapılandırmadan beklediğini alamadığını belirterek şunları kaydetti; “1980 yılından bu yana 2,5 yılda bir ödemelerle ilgili yasa çıkarıldı.
Cumhuriyet tarihinde 1980’den bu yana 13 yapılandırma oldu, bunlarda başarılı olunmadıysa oturup düşünmemiz lazım. Akademik araştırmalara istatistik bilgilere bakmak yetmiyor. Fiili çalışma yapılmalıdır. Ülkemizin de gerçekleri göz önüne alınmalıdır. O zaman yapılandırma başarılı olacaktır. Yoksa buralarda başarılı olabilme şansımız yok. İş dünyası vergisiz bir dünyanın olmayacağını bilmesi lazım. İş dünyası olmadan da verginin toplanamayacağını bilmesi lazım. 
Biz somut ve gerçekçi bir yapılandırma bekliyorduk. Geleceğe dönük olmalıydı. Bu sadece tahsilatı hızlandıran bir yapılandırma olmamalıdır.”dedi. (Berkay Çamlı) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.