Üniversite öğrencilerinden örnek davranış

5
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği’ne, Kırklareli Üniversitesi (KLÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinin örnek davranışı.

 
HABER MERKEZİ
Bir simit parasıyla başlatılan tekerlekli sandalyeler damlaya damla ya göl oldu. bu sayede 11 engelliye erişebilirlik imkanı sağlandı.
Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğrencilerinden Gizem Taylan’la başlatılan bu anlamlı kampanyaya onlarca öğrenci katıldı. Öğrencilerle birlikte tekerlekli sandalyeler,engellilere evlerinde teslim edilirken duygu dolu anlar yaşandı.
Bunlardan birinde İnece Beldemizde ikamet eden 27 yaşındaki yatağa bağımlı Tahsin’e gerçekleştirildi. Gelen ziyaretçilerini; “Ziyaretinizin sebebini öğrenebilir miyim?” diyerek karşıladı.
Gelen kişilerin Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği’nden kendisini ziyaret etmek için geldiğini öğrenen Tahsin; çok şaşırdığını, bugüne kadar kendisini ziyarete gelen olmadığını ve bu ziyaretin onu çok mutlu ettiğini söyledi.
Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği Başkanı Behice Köseoğlu bu ziyaret sonrası şunları söyledi:
“Engellileri evlerinde ziyaret etmek derneğimizin amaçlarından biri olmakla birlikte Tahsin kardeşimize yapmış olduğumuz ziyaret bizleri de fazlasıyla mutlu etti. Derneğimiz engelli ziyaretlerini sürdürmeye devam edecektir. Bu örnek davranışta bulunan merhamet ve insanlık duygularıyla yetiştirilmiş öğrencilerimizin öncelikle kendilerine ve ailelerine Kırklareli Engelliler Yaşam Derneği adına teşekkür ederim.” (Savaş Eskici)               

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here