Üniversite öğrencileri Şehidine ve Bayrağına sahip çıktı

8
Kırklareli Üniversitesi’nde (KLÜ) okuyan öğrenciler son günlerde terörle mücadelede verilen Şehitlerimizin sayısının artması üzerine tepkilerini “Şehidine ve Bayrağına Sahip Çık” eylemi ile gösterdiler.

* HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi’nde (KLÜ) okuyan öğrenciler son günlerde terörle mücadelede verilen Şehitlerimizin sayısının artması üzerine tepkilerini 09 Mayıs 2010 Pazar günü düzenledikleri “Şehidine ve Bayrağına Sahip Çık” eylemi ile gösterdiler.
Saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanı Dingiloğlu Parkı önünde toplanan üniversite öğrencileri attıkları sloganlarla terörü lanetleyerek, yetkilileri de bir an evvel bu olayları bitirmeleri yönünde göreve çağırdılar.
KLÜ Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Burak Kağan Oğuz tarafından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
“Senelerden beri sınırları içinde PKK inlerini barındıran Kuzey Irak yerel yönetimin başı olan Peşmerge Reisi’nin Hükümet tarafından Ankara’ya davet edildiği bir dönemde yaşanan saldırılar, gidişattan ders çıkaramayanlar için ibret verici olmalıdır. Kanlı bölücü terörün, teröristle ve uzantılarıyla pazarlık yapılarak son bulamayacağı, mücadelenin başka ülkelerin insaf ve iznine tabi olamayacağı, terör inlerini himaye eden Iraklı aşiret reisleriyle kucaklaşarak bitemeyeceği, teröristlerin sınırlarda hükümet tarafından törenlerle karşılanarak, ortadan kaldırılamayacağı yaşadığımız gerçeklerle ortaya çıkmıştır.
Gelişmeler, açılım denen yıkım arayışları ile İmralı üzerinden, PKK ile müzakere yapmaya çalışanların attığı bütün yanlış adımları mutlaka gözden geçirmesini zorunlu hale getirmiştir. Terörün, taviz verilerek önleyemeyeceğini artık idrak edilmeli, kimliklerin tahriki, milletimizin birbirine düşürülmesi ile barışın da huzurun da gelmeyeceği anlaşılmalıdır.
Şehitlerimizin cenaze törenlerinden kaçarak, milletimizin acısıyla yüzleşmekten korkarak, evlatlarına sahip çıkanları suçlayarak ve kışkırtarak alınacak yol ve saklanılacak bahane kalmamıştır.
Sınırdan girenlerin törenlerle karşılanıp serbest kaldığı, ‘pişman değilim’ diyenin bile muteber hale gelip el üstünde tutulduğu, Irak’taki yuvalarında elinde silah tutana işe kimsenin ses çıkartamadığı bu rezaletlerin devamı ile bölücülüğün de bölücü terörün de son bulması mümkün değildir.
Her terör eylemi, her şehit haberi, terörle mücadeleyi yabancılara havale etmiş olan ve giderek sıkışanları daha fazla taviz vermeye itecek kanlı eylemlerle desteklenen pazarlık süreci, ülkemizin ağır tahribatı ile sonuçlanacaktır.
Kanlı terör örgütünün belini kırmadan, ortadan kaldırmadan ve bölücülüğü durdurmadan yapılacak her sözde açılım veya girişim, şiddetin gölgesinde kalmaya ve terör ile yapılan pazarlığın parçası olmaya devam edecektir.
PKK’nın bütün taleplerinin birer birer yasal zeminlere oturtulmak, istendiği, ağır kışkırtmalara maruz kalan kardeşliğimizin derinden sarsıldığı bu tehlikeli şartlar altında, güvenlik güçlerimizin mücadele azmini yüksek tutmak hepimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.
Bu hunhar saldırıları lanetliyor, şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, aziz milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.”
Yapılan konuşmanın ardından Saygı Duruşu’nda bulunularak, İstiklal Marşı’nın okunması ile eylem sona erdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.