“Ülkemizi şehitlerimize borçluyuz”

6
* Vali Öner; “Anneler vatanına, bayrağına, temel değer ve inancına bağlı evlatlar yetiştiriyorlar. Elleri öpülesi anneler bu yüce duygular içerisinde çocuklarını yetiştiriyorlar. Çocuklarda günü geldiğinde görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği 15 Şubat 2011 Salı günü Kırklareli Valisi Ali Haydar Öner’e bir hoş geldin ziyareti gerçekleştirdi.
Saat 11.30’da valilik makamında gerçekleşen ziyarete Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hüsamettin Duman dernek üyeleri Kore Gazisi Ahmet İlhan Coşkunvardar ile Metin Koç, Tayyibe Duman, Kezban Kalenci, Hanife Kalenci, Gülveren Güdücü ve Nursel Gıcan katıldı.
Vali Ali Haydar Öner dernek üyelerine hoş geldiğiniz diyerek kendisine yapılan bu ziyaretten ötürü memnun kaldığını belirtti.
“Ülkemizi şehitlerimize borçluyuz.” diyen Vali Öner, Türk Milleti’nin önemli özelliklerinden birisinin milletine ve vatanına bağlı evlatlar yetiştirmesi olduğunu, diğerinin ise yetkili makamların onların değerlerinin farkında olması olduğunu ifade etti. “Ne yapsak şehitlerimize ve gazilerimize olan borçlarımızı ödeyemeyiz. Fakat şehitlerimize ve gazilerimize karşı en duyarlı olan ülke Türkiye’dir. Bizler değişik ülkelerin bu konuda yaptığı çalışmalarını bildiğimiz için mukayese ve değerlendirmeler yapabiliyoruz.” şeklinde konuşan Vali Öner, Bunun karşılıklık anlayışına da dayandığını belirterek; “Önce annelerimize teşekkür ediyoruz. Anneler vatanına, bayrağına, temel değer ve inancına bağlı evlatlar yetiştiriyorlar. Elleri öpülesi anneler bu yüce duygular içerisinde çocuklarını yetiştiriyorlar. Çocuklarda günü geldiğinde görevlerini en iyi şekilde yerine getiriyorlar. Hepsine şükran borçluyuz.” dedi.
Vali Öner gece, gündüz, hafta sonu, resmi tatiller söz konusu olmaksızın derneğin kendilerine sorunlarını iletebileceğini belirterek; “Size hizmet verebilirsek bizde bunun huzurunu yaşarız. Şehitlerimizin ruhlarının bize verdiği görevi yerine getirmiş olmanın bahtiyarlığını yaşarız.” şeklinde konuştu.
Samimi bir sohbet havasında geçen ziyarette Vali Öner, Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Üyeleri ile ziyareti takip eden basın mensuplarına kendi elleri ile lokum ve hardaliye ikram etti. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here