“Ufuk Hattı Projesi” öğrencilerinin gösterileri beğeni topladı

4
T.C. Kırklareli Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Ufuk Hattı Projesi” kapsamında öğrenci gösterileri yapıldı.
HABER MERKEZİ
28 Mayıs Salı günü saat 15.30’da Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü’nde yapılan öğrenci gösterileri yoğun ilgi gördü.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan etkinlikte bir konuşma yapan Kırklareli İl Emniyet Müdür Yardımcısı Suat Hakkı Dolay, çocukların ve gençlerin gelişimlerini sağlıklı yaşam şartları içerisinde tamamlamaları, topluma yararlı bireyler olarak yetişmeleri, suçla mücadele ve güvenli yaşamın sağlanması ve sürdürülmesi kapsamında çocukların suç ve zararlı alışkanlıklardan korunması amacıyla hazırlanan Ufuk Hattı Projesi’nin hazırlandığını söyledi.
Dolay yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi; “Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak tüm insanlığı yakından ilgilendiren konudur. Çocuklar ne kadar iyi eğitilebilir, tehlike ve risklere karşı koruyabilirsek geleceğimizin de bir o kadar sağlam temeller üzerine kurma imkanı buluruz. Sevgiyi temsil eden, yaşamı her yönüyle güzelleştiren çocuklara tüm hakların korunduğu, suçtan uzak yaşabilir bir dünyanın bırakılması insanlığın ve hepimizin ortak sorumluluklarımızdandır.”
Eğitim İş ve Uygulama Merkezi Ritim Grubu’nun mini konserinin ardından, öğrenciler şiir okuyarak, “Oto Gargara” adlı Piyes, Dans Gösterisi yapılarak şarkılar söylendi.
Programa; Kırklareli İl Emniyet Müdür Vekili Rahmi Yılmaz, Kırklareli İl Jandarma Komutan Yardımcısı Bahtiyar Yazar, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fikret Merter, Milli Eğitim ve Emniyet Müdürlüğü Şube Müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here