“Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür, parçalanamaz”

23
30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla açıklama yapan Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Gülveren Güdücü şunları kaydetti:
HABER MERKEZİ
“Türk Milleti’ni ve yurdunu esir almak, işgal etmek için dünyanın dört bir yanından gelen emperyalist güçlere karşı topyekün bir katılım ile milli bütünlük içerisinde hem ulusal benliğimizi hem de toprağımızı kurtardığımız emsalsiz bir savaşın 90. Yılı’nı kutluyoruz.
Büyük önder Mustafa kemal Atatürk’ün ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ deyişini düstur edinen Türk Ulusu kadın çoluk çocuk demeden doğulusu batılısı kuzeylisi güneylisi ile bir araya gelerek özgürlük savaşını kazanarak bu vatanı bizlere emanet etmişlerdir.
Bizlerde içinde bulunduğumuz durum ne olursa olsun geçmişimizi unutmamak ve unutturmamak için yakın tarihimizi bugünkü nesillere iyi anlatmak zorundayız. Türk Milleti yüz yıllardır bağımsızlığı için can vererek koruduğu ve vatanını bundan sonrada korumaya devam edecektir. Vatan uğruna bağımsızlık uğruna can veren kahraman ordumuzun şehitlerini, gazilerini bu anlamlı günde bir kez daha saygıyla anıyoruz.
Cumhuriyet kolay kazanılmadı. Uğruna çok canlar verildi. Uğrunda can verilen bu topraklar kolay da kaybedilemez. Cumhuriyetimizi tehlikeye sokacak adımlar tehlikelerle doludur. Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür. Parçalanamaz. Yanlış söylemlerle emperyalist güçlerle işbirliği içe4risinde olanlar kahramanlar gibi karşılanmamalı ve Şehitlerimizin kemikleri sızlatılmamalıdır.
Ülkeyi bölmek ve parçalamak isteyenlerle geçmişte nasıl mücadele edilmişse bugünde, yarında aynı şekilde mücadele edilmelidir. Dış güçlerin dayattığı ve işbirlikçilerin uygulamaya koymak istediği adına da demokratik denen projeler Cumhuriyetin kazanımlarından ödün vermektir.
Cumhuriyet için şehit verdiğimiz atalarımız ve evlatlarımız bu topraklarda yatıyor. Bu topraklar uğrunda can ve kan veren şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi bugün bir kere daha minnet ve şükranla anıyoruz.
Kırklareli Şehit ve Gazi Aileleri Derneği olarak İnançlı ve kararlı bir şekilde Cumhuriyetimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten duygularla kutluyoruz.”  (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here