Türkiye 2. si Lüleburgaz FEM’den

34
Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Ayşen Tuzcu Türkiye ikincisi oldu
Vahit İŞBAŞARAN
LÜLEBURGAZ
Lüleburgaz Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerinden Ayşen Tuzcu, LYS’de Türkiye ikincisi oldu.
Kepirtepe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri, YGS’den sonra LYS’de de büyük bir başarıya imza attı.
FEM Dershanesi’ne giden Ayşen Tuzcu, Yabancı Dil-1 puan türünde Türkiye ikincisi, Yabancı Dil-3 puan türünde ise Türkiye 5’incisi oldu.
LYS’ Lüleburgaz ve Kırklareli’nin gururu olan Ayşen Tuzcu, başarısını her gün düzenli çalışmaya borçlu olduğunu belirterek tercihini Boğaziçi Üniversitesi İngilizce öğretmenliği için yapacağını söyledi.
Türkiye ikincisi olan Ayşen Tuzcu ve Lüleburgaz birincisi olan Lüleburgaz Lisesi öğrencisi Rüveyda Temel,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce ve FEM Dershanesi Müdürü Hasan Erçoklu ile birlikte Kaymakam Cemalettin Yılmaz’a nezaket ziyaretinde bulundular.
Kaymakam Yılmaz Ayşen Tuzcu ve Rüveyda Temel’i bu başarılarından dolayı kutlayarak kendilerini çeyrek altınla ödüllendirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce’de ziyaret sırasında "4 yıl sonra 2 tane öğretmenimiz olacak" dedi.
Öte yandan Lüleburgaz Düvenciler Lisesi’nden düz lise mezunu olan Mehmet Ali Yanıklar, matematik alanında Türkiye 2505’incisi oldu.
Düvenciler Anadolu Lisesi Müdürü Nihat Güder "Beklediğimiz başarıyı yavaş yavaş yakalamaya başladık. Düz lise mezunu bir öğrenicimizin bu başarısından büyük gurur duyduk.  Sosyal aktiviteleri de fazla olan bu öğrencimizin başarısı bizi mutlu etti" dedi.
Düvenciler Anadolu Lisesi Müdürü Nihat Güder ve Türkiye 2505’incisi olan Mehmet Ali Yanıklar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hayrettin İnce’ye nezaket ziyaretinde bulundular. İlçe Milli Eğitim Müdürü İnce, Yanıklar’ı kutladı.
Mehmet Ali Yanıklar, ODTÜ veya İstanbul Teknik Üniversitesi’ni tercih edeceğini ve amacının  mühendis veya  elektrik-elektronik mühendisi olmak istediğini belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here