‘Türk Polisi vatandaşın güvenliği için gerektiğinde canını ortaya koydu’

6
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, ‘Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş
Yıldönümü’ dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamasında vatandaşların huzuru
ve mutluluğu için gecesini gündüzüne katan, canla başla çalışan polisin
başarılı uygulamalarının gerisinde, bu desteğin ve güvenin önemli payı
bulunmakta olduğu belirtti.

HABER MERKEZİ

Yaman; “Türk Polis Teşkilatı, kamu düzeninin temini, halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması, kanunların uygulanması, kişi haklarının korunması görevlerini başarıyla yerine getirmektedir. Polis, sorumlulukları itibarıyla toplumsal hayatın ayrılmaz bir parçasıdır. Her zaman üstün bir gayret ve büyük fedakarlık içinde gördüğümüz Türk polisi, terörle mücadele, vatandaşların can ve mal emniyetinin teminat altına alınması, suçun önlenmesi, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanması amacıyla yürüttüğü tüm çalışmalarında halkımızın güvenini kazanmış ve desteğini almıştır.
Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu için gecesini gündüzüne katan, canla başla çalışan polisimizin başarılı uygulamalarının gerisinde, bu desteğin ve güvenin önemli payı bulunmaktadır.
Teknolojik gelişmeler ışığında hizmet kalitesini sürekli yenileyerek geliştiren Türk Polis Teşkilatı, değişen şartlara hemen uyum sağlamaktadır. Toplumsal barışımızın, huzur ve güvenliğimizin koruyucusu olan Türk polisi,  halkımızın güven ve desteğinden aldığı güçle, gerektiğinde canını da ortaya koymaktan hiçbir zaman çekinmemiştir. Polis Teşkilatımızın, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da aynı güven ve destekle, aynı fedakârlıkla hizmetlerini devam ettireceğine inanıyorum.
Bu düşüncelerle, Türk Polis Teşkilâtı’nın kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle yad ediyor, büyük bir özveriyle ve hizmet aşkıyla çalışan bütün polislerimize şükranlarımı sunuyor, başarı dileklerimle, selam ve sevgilerimi iletiyorum” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here