Türk Kızılayı’nın Gazze için Yardım Kampanyası devam ediyor

13
Türk Kızılayı tarafından Gazze’ye Yardım Kampanyası’nın devam ettiğini belirten Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Altıntel, tüm Kırklareli halkını bu kampanyaya destek vermeye davet etti.
HABER MERKEZİ
İsrail’in günlerce hem havandan, hemde karadan haince saldırması sonucu binlerce insanın ölmesiyle sonuçlanan saldırıların ardından Gazze için yarım kampanyaları devam ediyor.
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi olarak Gazze’ye için başlattıkları yardım kampanyasının devam ettiğini söyleyen Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Altıntel, bu kampanyaya tüm Kırklareli halkını davet etti.
Kampanya kapsamında yapılacak bağışlarla Gazze’ye İlaç ve Gıda Yardımı yapılacağını ifade eden Altıntel, şunları kaydetti;
“Filistin’de şiddet, kan, acı ve gözyaşı dinmiyor. Başta çocuklar olmak üzere tüm masum insanlar etkileniyor. İlaç ve gıda ihtiyaçlarının giderek arttığı Gazze’de yaşanan insanlık dramına hiç birimiz sessiz kalamayız. Genel merkezimiz tarafından Gazze’deki halkın tedavisi için ilaç ve gıda yardımları yapılmak üzere bir kampanya başlatıldı. Tüm halkımızın bu kampanyaya destek vermesi gerekiyor." 
Altınel, bankalar üzerinden Türk Kızılayı bağış hesaplarına para aktararak ya da 168 Bağış Hattı’nı arayarak Yardım Kampanyası’na katkıda bulunulabileceğini belirterek, Gazze’de yaşanan insanlık dramının bir an önce bitmesi temennisinde bulundu. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here