Türk Kızılayı Kan Bağış Tırı yarın Kırklareli’de

18
“Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor.


HABER MERKEZİ
“Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı hayırsever vatandaşlardan topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Geçtiğimiz aylarda 2 defa Kırklareli’de Vilayet Meydanı’na gelen Kan Bağış Tırı burada topladıkları kanlar ihtiyaç sahiplerine dağıttı.
16 Mart 2014 Pazar günü Vilayet Meydanı’na gelecek olan Kan Bağış Tırı’na Kırklareli halkının büyük ilgi göstermesi bekleniyor.
Türk Kızılayı Kırklareli Şube Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Tır’ın Pazar günü Kırklareli’de olacağını belirterek şunları kaydetti;
“Sağlıklı bir insanın senede en az bir kere kan vermesini gerekir.  Kan vermek hem insanlık görevi hem de başka bir insanın hayatını kurtarır. “Kan Acil Değil, Sürekli İhtiyaçtır” sloganı ile tüm Türkiye’de hayırsever vatandaşlardan kan toplayan Türk Kızılayı topladıkları Kanları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Her sağlıklı insan senede en az bir defe kan vermesi gerekir. Kan Acil Değil sürekli ihtiyaçtır onun için her vatandaşın sene de en az bir defe bile olsa kan vermeye davet ediyoruz. Pazar günü Kırklareli Vilayet Meydanı’nda gelecek Kan Toplama Tırı’na tüm Kırklareli Halkını bekliyoruz” dedi. (Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here