Türk Kızılayı 142 yaşında

15
Kızılay Kırklareli Şube Başkanı Ali Rıza Altıntel 28 Ekim-4 Kasım
tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası dolayısı ile yazılı bir
basın açıklaması yaptı.

HABER MERKEZİ
 Başkan Altıntel yaptığı açıklamada, Türk Kızılayı’nın her yıl olduğu gibi bu yıl da Kızılay Haftası’nı 28 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında tüm yurtta coşkuyla kutlayacağını, Türk Kızılayı’nın ülke genelindeki 700’e yakın şubesi, personelleri, üyeleri ve gönüllülerinin bu coşkuya ortak olacaklarını belirterek şunları kaydetti:
“Balkan, Trablusgarp ve Çanakkale Savaşlarındaki yaralı ve esir askerlerimizin tedavi, sevk ve idaresinin tek sorumlusu; Anadolu’nun kurtuluşunun kahraman  Hilal-i Ahmeri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun inançlı ve gururlu Kızılay Cemiyeti; I. ve II. Dünya Savaşları’nda yüz binlerce yaralı, esir, göçmen ve dağılmış ailelerin müşfik koruyucusu, kollayıcısı ve sahibi; Erzincan, Varto ve Gediz gibi büyük felaketlerin kara gün dostu Türk Kızılayı bu yıl da Kızılay Haftası’nı büyük bir coşku ve gururla kutlayacaktır.
Cumhuriyetimizin temel yapı taşı kurumlarından bir tanesi olan ve Cumhuriyetin faziletlerinin ülke genelinde kök salmasında pay sahibi olan Türk Kızılayı, Cumhuriyet Bayramı ile Kızılay Haftası coşkusunu bir arada yaşamaktadır.
Her yıl 28 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık bilincinin oluşturulmasında, Kızılay’ın ulusumuz açısından önemini vurgulamak ve Kızılay’ın karşılıksız sunduğu hizmetlere kamuoyu desteğini sağlamak açısından büyük önem taşımaktadır.
Türkiye genelinde faaliyet gösteren Türk Kızılayı Şubeleri ve tüm okullarda çeşitli etkinliklerle kutlanan Kızılay Haftası, Kızılaycılık felsefesi ve temel ilkelerini tanıtmak ve benimsetmek, gerçekleştirdiği yenilikleri ve hedefleri konusunda kamuoyunu bilinçlendirme imkanı sunması açısından büyük önem taşımaktadır. Türk Kızılayı gönüllü olarak yürüttüğü tüm çalışmalarında vatandaşların desteğine ihtiyaç duymaktadır. Kızılay Haftası dolayısıyla bir kez daha kadirşinas Türk Halkını Türk Kızılayı’nın kampanyalarına katkıda bulunmaya ve gönüllü destek olmaya davet ediyoruz.
Gücünü ve etkinliğini Türk halkından alan Kızılay, 142 yıldır olduğu gibi bundan sonra da ihtiyaç sahiplerini yalnız bırakmayacaktır.” (.c.s.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here