“Türk Edebiyat ve Düşünce Tarihi’nin en önemli şahsiyetlerindendi”

11
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli İl Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, İstiklal Marşı’nın şairi Mehmet Akif Ersoy’un Ölümü’nün 76. Yıldönümü nedeniyle mesaj yayımladı. 
HABER MERKEZİ
Akkol, mesajında, Mehmet Akif Ersoy’un bir fikir adamı olduğunu, yaşam ve çalışmaları ile hep millete hizmet etme arzusunda olduğunu ifade etti. 
"Türk milletinin, Türk edebiyat ve düşünce tarihinin en önemli şahsiyetlerinden olan Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 76’ncı yılında bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum" diyen Akkol, mesajında şu ifadelere yer verdi: 
“Milli Şairimiz, asla unutulmayacak ve daima sevgi, saygıyla yad edilecektir. Ersoy’un kaleme aldığı ve Türk milletine armağan ettiği İstiklal Marşı bunun en mükemmel örneklerinden biridir. Türkçeyi büyük bir ustalıkla kullanan Mehmet Akif, İstiklal Marşı ile milletin iradesini yazıya dökmüştür. İstiklal Marşı, milletimizin ezelden ebede giden yolculuğunu, ruh derinliğini, gönül yüceliğini, manevi değerlerini, milli kimliğini, vatan sevgisini en müstesna biçimde anlatmaktadır. Milli Mücadele ruhunun canlanmasına ömrünü adamış, fedakar bir dava adamı olan milli şairimiz Mehmet Akif, İstiklal Marşı’nı kalemiyle değil, yüreğiyle yazmıştır. Bu nedenle Şair Akif, eserleriyle bir döneme ışık tutmuştur. Milli ruhun uyanıp, bağımsızlık tutkusuna dönüşmesinde Mehmet Akif Ersoy’un derin duygular barındıran mısralarının büyük etkisi olmuştur. Mehmet Akif Ersoy, kişiliği, maneviyatı, mücadele azmi ve bağımsızlık aşkıyla gelecek nesillere de örnek olmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, vatan sevgisi ve bağımsızlık aşkıyla kaleme aldığı İstiklal Marşı’mızı bizlere kazandıran Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 76. Yılı’nda rahmet ve şükranla anıyorum.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here