“Türk Dili Kursları” kayıtları 18 Şubat’ta son

7
* Kırklareli Üniversitesi Türkçe Öğretim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (TÖMER) faaliyetleri kapsamında açılan “Türk Dili Kursları” için kayıtlar 18 Şubat’ta sona erecek.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Üniversitesi Türkçe Öğretim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin  (TÖMER)  faaliyetleri kapsamında yurtdışından gelen yabancı uyruklu akademisyen ve öğrencilere yönelik olarak açılan “Türk Dili Kursları” 19 Şubat 2011 tarihinde başlayacak. Kurs başvuruları 18 Şubat 2011 tarihine kadar Rektörlük Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na yapılacak.
Türkçe Muafiyet Sınavı’nda dil düzeyi (C) olan tüm yabancı uyruklu öğrenciler Kırklareli Üniversitesi TÖMER ya da Kırklareli Üniversitesi TÖMER’in onayı ile başka bir Yükseköğretim Kurumu’nun TÖMER’inde Türk Dili Kursları’na katılmak zorundalar. Türkçe Muafiyet Sınavında dil düzeyi (B) olan öğrenciler isterlerse kursa katılabilecekler.
Kurs süresi 25 hafta olup kurs sonrasında başarılı olan katılımcılara Katılımcı Belgesi ve seviyelerine göre Sertifika verilecektir. Dersler Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda yapılacak ve ilk ders 19 Şubat 2011 tarihinde saat 08.30’da başlayacak. Kurs, hafta sonları (Cumartesi-Pazar günleri) verilecek. Kayıt yaptırmayan öğrenciler kurs programlarına katılamayacaklar. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here