TÜRK DEVLETİNE HİZMET ETMEK

11


YÜZEYSEL

Ahmet Akansu

Kim derdi ki, Kürşat kemikle etti. O bir kişi değil, o bir devletti. Bayraktı, vatandı, bir özge candı. Tepeden tırnağa kıpkızıl kandı.
Türk devletini yönetmeye talip olan kişi, yurttaş söylemini bırakacak. Benim milletim diyecek. Büyük Türk Milleti diyecek. Türk devletini yönetmeye talip olan kişi Türkün adını kutsayacak. Tarihini kutsayacak. İslâm inancını kutsayacaktır. Bir tek Türk kemikten etten ibaret kişi değildir. Her Türk devlettir. Devletini koruyacak kıpkızıl kandır. Türkler; kanlarıyla 16 dünya devletini, 220 civarında irili ufaklı devleti tarihe hediye eden asil kan hattıdır. Her Türk yurttaş değil, Türk devletinin kendisidir. Kendisinin yurttaş diye tanımlanması çok zoruna gider. Hele; fukaralık edebiyatıyla öz değerlerinden koparılarak, bol yem vaat edilen davar sürüsü konumuna düşürülme teşebbüsünü hiç hazmedemez. Türk devletinde, Türk Milleti demek bölücülük olamaz, olur demek ihanettir.
Türk’ün imanı olan İslam inancını zararlı bir mikrop gibi gösterme çabaları kesinlikle Türk Milletine saygısızlıktır, hakarettir.
Türk Devletini yönetmeye talip olan kişi yukarıda bahsettiğim davranış bozukluklarını terk edecek. Türk milletinin nasıl yeniden bir dünya devleti olabileceğini anlatacak. Bunu yaparken önce ülke içindeki huzuru çok önemseyecek. İçinde huzuru tesis edemeyen ülkeler enerji üretemezler. Bu huzurun tesisinin zamanı geldi. Huzurun tesisi ya çok büyük bir kavga ile ya da uzlaşarak olacak. En fazla iki-üç yıl içinde olacak. Çünkü; bu yapı, bu sancı taşımaz. Basınç patlarsa Türk Milleti dinine sövenleri de, ismine sövenleri de çok kötü cezalandırır. Türk Devletine sahip çıkar. Bir ata sözü vardır. “elden gelen öğün olmaz, her istediğinde bulunmaz.”
Nato menfaatlerini Türkiye’de, Türk insanını katletme pahasına kullananlar yolun sonuna geldiler. Kirli cinayetleriyle kazandıkları paralar onları kurtaramaz. Tek çareleri Türk-İslam medeniyetine hizmet etmektir. Saygılarımla…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here