“Tüm bireylere eşit olanaklar sağlanmalıdır”

16
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Şaban Savaşan, 3 Aralık Düya Özürlüler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamasında, tüm bireylere eşit olanakların sağlanması gerektiğini belirtti.

HABER MERKEZİ
Fiziksel durumlarına bakılmaksızın toplumu oluşturan tüm bireylere eşit hak ve olanakların sağlanmasının, çağdaş devlet ve çağdaş toplum olmanın gereği olduğuna işaret eden Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Savaşan şunları kaydetti:
“Toplumsal gönencin yükseltilmesi, yarınlarına güvenle bakabilen, mutlu ve huzurlu bir toplum yapısına ulaşılması; engelli-engelsiz tüm yurttaşların sağlık, eğitim, ulaşım, istihdam ve sosyal haklar gibi sorunlarının çözülmesi ve onlara daha iyi yaşam koşullarının sunulması ile olanaklıdır.
Ayrıca, fiziksel yetersizlikleri nedeniyle insanların toplumdan dışlanmalarına yol açan çağdışı anlayışların terkedilmesi de büyük önem taşımaktadır. Engellilik, yalnızca engellilerin ya da ailelerinin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.
Nüfusumuzun azımsanmayacak bir bölümünü oluşturan engelli yurttaşlarımızın sorunlarına sahip çıkarak, sağlıklı politikalar ve kalıcı çözümler üretilmesi, onların yaşama sevincini yitirmeden, mutlu bir yaşam sürmeleri için çaba gösterilmesi, Devlet ve toplum olarak temel sorumluluğumuzdur.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here