TRT AVAZ, balkan gazetecilerini konuk etti

3
* Balkan Ülkeleri Gazetecileri Birliği başkan ve üyeleri TRT AVAZ’da canlı yayınlanan “Bizim Sesimiz” programında ülkelerindeki siyasal, sosyal ve ekonomik durumu dile getirdi. 
HABER MERKEZİ
Balkan Ülkeleri Gazetecileri Birliği başkan ve üyeleri TRT AVAZ’da canlı yayınlanan “Bizim Sesimiz” programında ülkelerindeki siyasal, sosyal ve ekonomik durumu dile getirdi. 
Balkan Ülkeleri Gazetecileri Birliği Başkanı Ali Soydan, Genel Sekreter İsmail Köseömer, Üye Ela Kasap (Kosova) , İvana Köksal ((Moldovya), Derya Ahmet (Romanya), Genel Yönetmen Sorumlusu Metin Edirneli tarafından hazırlanan ve balkan Türklerinin sorunlarını dile getiren TRT AVAZ’da yayımlanan “Bizim Sesimiz” programına katıldı.
Program Yapımcısı Belma Üçok, Yapım Yardımcısı Berkant Bacak ve Sunuculuğunu Nurhayat Günal’ın yaptığı ve canlı yayımlanan programda Balkan Ülkeleri Gazetecileri Birlik üyeleri ve başkanı Ali Soydan, bir saat ülkelerinin ekonomik, siyasi ve sosyal sorunlarını dile getirdi.
Balkan Ülkeleri Gazetecileri Birliği Başkanı Ali Soydan, programda ayrıca Edirne merkezli kurulan Balkan Ülkeleri Gazeteciler Birliği hakkında bilgi verdi.
Birliğin, kurucu yönetim kurulunun, aralarında Türkiye, Sırbistan, Bulgaristan, Kosova ve Romanya’dan gazetecilerle oluşturulduğunu anlatan Soydan, Edirne merkezli olarak kurulan Birliğin kısa sürede faaliyetlerine başlayacağını söyledi.
Brüksel ve New York’ta birer ofis açacaklarını dile getiren Soydan, Balkanlar’daki her türlü sorunu, gazeteci gözüyle, gazeteci ağzıyla uluslararası kuruluşlara bildireceklerini kaydetti.
Ali Soydan; “İlk önce internet sitemiz devreye girecek. Sonra yazılı basın olarak birkaç dilde yayınlanacak gazete devreye girecek. Daha sonra da Balkanlar’a yönelik bir radyo ve televizyonu aktif hale getireceğiz” diye konuştu. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here