“Trakya’nın kalbi Kırklareli’de atıyor”

11
Trakya Kalkınma Ajansı tarafından kamu kurum ve kuruluşları, sivil
toplum kuruluşları, üniversiteler ve yerel yönetim temsilcilerine
faaliyetlerini hakkında bilgi verilmek üzere 09 Aralık 2010 Perşembe
günü saat 10.00’da Kırklareli Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda
toplantı düzenlendi. 

HABER MERKEZİ

Toplantıya; Kırklareli, Edirne, Tekirdağ’dan Kamu Kurum ve Kuruluş Müdürleri, Sivil Toplum Örgütleri’nin Temsilcileri, Üniversite temsilciler ve yerel yönetim temsilcileri katıldı.
Ticaret Borsası Toplantı Salonu’nda yapılan toplantıda Kırklareli Valisi Muammer Muşmal, Kırklareli ve Edirne’nin Türkiye’nin en yaşlı 6 ili arasında olduğunu ifade etti.
Tekirdağ’ın Edirne ve Kırklareli’ne göre biraz daha genç nüfusa sahip olduğunu anlatan Vali Muşmal;
“Bir bölgenin kalkınması, bölgede yaşayan insanlar tarafından olur. Trakya Bölgesinin insanı yaşlanmış.
Türkiye’nin en yaşlı ili Çanakkale. Edirne yüzde 35.5, Kırklareli yüzde 35.5, Tekirdağ ise yüzde 30.1 yaşlılık oranına sahip. Trakya’da bir milyon 500 insan yaşıyor. Bölgemizin nüfusu yaşlanmış. Kırklareli ve Edirne, Türkiye’nin en yaşlı 6 ili arasında. Bu bölgelerimizi kalkındırmak için kamu kurum, kuruluş, Üniversite ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği yapmamız gerekiyor. Tek bir insanın, tek bir kurumun müdahalesi ile bir toplum kalkınamaz. Trakya’nın kalbi bugün burada atıyor. Herkes görevini yaparsa Türkiye kurtulur. Türkiye’de her fer görevini yaparsa, mevcut zihniyetimizi değiştirirsek Türkiye iyi noktaya gelir. Artık lütfen toplum olarak yerlere tükürmeyelim. Su içtiğimiz pet şişesini sokaklara atmayalım. Böylelikle bir yere varamayız. Avrupa ülkelerinde toplantıya zamanında gelmeyen adamla görüşülmez. Herkes toplantıya zamanında gelsin. Zamanın da gelmeyende toplantıya girmesin. Bu toplantının da yaklaşık yarım saat gecikmesine sebep olan kim ise bir daha dikkatli hareket etsin” dedi.
Toplantıda daha sonra Genel Sekreter Mehmet Gökay Üstün 2010 Yılı Faaliyet Raporu ve 2010 yılı ikinci dönem çalışmaları ile hibe programı hakkında bir sunum gerçekleştirdi.
Toplantı, TKA Uzmanları tarafından başarılı projelerin anlatılması, ortak akıl toplantısı ile sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here