Trakyalı işadamları “Ergene Nehri”nin kurtarılması için harekete geçtiler

15
Trakyalı işadamları “Ergene Nehri”nin kurtarılması için harekete geçtiler

Trakya Bölgesi’nin Oda ve Borsaları ile Uzunköprü Ilçesindeki Sivil Toplum Örgütleri, Ergene Nehri’nin Kurtarılması için Başkent Ankara’ya gittiler.

 120 Kişi ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile Görüşen Heyet, Ergene nehrinin kurtarılması için en yakın zamanda harekete geçilmesini dile getirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı ve Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak’ın başkanlığında Ankara’ya giden kalabalık heyet DSI Genel Müdürlüğü’nde yapılan toplantıya katıldı.

Yapılan Toplantıda konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis Işbilen, Ergene kirliliği ile ilgili olarak belediyelerin suçlandığını ifade ederken, "Bizler bu konunun artık bir sonuca ulaşmasını istiyoruz. Çevre sağlığı ile ilgili ciddi tehditler var. Bunun için Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalışılması gerekiyor. Ayrıca denetimlerin sıklaştırılmasını talep ediyoruz." dedi.

Ayrıca Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı da, Ergene Nehri kirliliğini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Başbakan Recep Tayip Erdoğan’a çeşitli platformlarda defalarca anlatıldığını dile getirdi.

Yardımcı, "Ben bölgedeki oda ve borsalarım adına konuşuyorum. Bizler üstümüze ne düşerse yapmaya hazırız. Bir an önce harekete geçelim. Sulamayı bırakın, ekilen tohum bile çıkmıyor. Bizler yarın çocuklarımıza hesap veremeyecek hale geleceğiz." ifadesinde bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here