Trakya Birlik 85. sırada yer aldı

10
Türkiye’nin en büyük 500 kuruluşunun yer aldığı Fortune 500 sıralamasında geçen yıl 110. olan Trakya Birlik, bu yıl 85. sıraya yükseldi.


     Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, yaptığı yazılı açıklamada, ABD’de dünyanın en prestijli şirketlerini net satışlar, net kar, öz kaynaklar açılarından değerlendirerek sıralamasını yapan ve küresel krizin Türk firmalarına etkileri konusunda bir ilk teşhis niteliği taşıyan Fortune Türkiye dergisi tarafından düzenlenen Fortune 500 sıralamasında 85. sırada yer aldıklarını bildirdi.
     Sezen, geçen yıl 110. olan birliğin bu yıl 85. sıraya yükselmesini büyük bir başarı olarak değerlendiren Sezen, şunları dedi:
     ”Tavizsiz bir şekilde yapılan bu sıralamada Birliğimiz 687 milyon 829 bin 231 TL tutarındaki net satışları ile 85. sırada, kendi sektörü ile ilgili kurumlar sıralamasında 2., Edirne ilinde ise 1. olarak yer almıştır. Yıllardır İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan sıralamada düzenli olarak yer alan Birliğimizin bu kez ülkemiz dışından yapılan bir araştırmada aynı başarıyı sürdürmesi camiamızı sevindirmiştir. Türkiye’nin en prestijli 500 şirketi arasında 85. olmak Trakya Birlik Yöneticilerinin, çalışanlarının ve ortaklarının oluşturduğu güç birliğinin göstergesidir.” aa

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here