“Torunumun torununu gördüm, çok mutluyum”

11
Kırklareli’de yaşayan 100 yaşındaki Ürküş Dönmez, torunun torunlarını gördü.
HABER MERKEZİ
Bulgaristan’ın Burgas şehrinde 1911 yılında dünyaya gelen ve 1989 yılında zorunlu göç ile Kırklareli’ne yerleşen 100 yaşındaki Ürküş Dönmez, torunun torunlarını gördüğünü söyledi.
Dönmez, yaşına rağmen evinin bahçesini çapaladığını, çiçeklerin bakımını yaptığını ifade ederek, ilerlemiş yaşından dolayı torunlarının isimlerini karıştırdığını söyledi.
Kırklareli’nin Bademlik Mahallesi’nde oğlu Mustafa Dönmez ve gelini ile beraber yaşadıklarını bildiren Dönmez, 1’i erkek 5 çocuğu, 26 torunu, torunlarının 42 çocuğu, torunlarının çocuklarından altısının da 4 çocuğunun bulunduğunu belirterek;
“Ben 2 yaşındayken babam Balkan Savaşlarına gitmiş ve bir daha dönmemiş. Ben 2 yaşında yetim kaldım. Zorunlu göç ile çocuğum Mustafa, kızlarım Güllü, Zühre, Sehra ve Ayşe ile Kırklareli’ne geldik. Daha sonra kızlarım evlendi. Kızlarımın biri İstanbul’a diğeri İzmit’e bir diğeri ise evlenerek Bulgaristan’a yerleşti. Torunumun torununu gördüm, çok mutluyum. Yaşıma rağmen evimizin bahçesi çapalıyor, çiçeklerimin bakımlarını yapıyorum. Bu yaptığım işler bana spor yapıyormuşum gibi geliyor. Sağlığımı bahçemdeki çiçeklere borçluyum. Herhangi bir fiziksel rahatsızlığım yok, tansiyon hastalığımın haricinde. 
Tansiyon hastasıyım ama hap kullanmıyorum ve hastaneye de birkaç kez gittim. Allah’a şükür sapasağlam ayaktayım” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here