TOKİ İnşaatları Haziran ayı sonunda tamamlanıyor

20
* Kırklareli’de TOKİ inşaatı sorunsuz bir şekilde tüm hızıyla devam ediyor. İhalenin yeniden yapılarak İNTA İnşaat’a verilmesinin ardından çalışmalarda büyük bir ilerleme olduğu gözlemlenirken, TOKİ İnşaatı Sorumlusu İnşaat Mühendisi Yusuf Giray inşaatın Haziran ayı sonunda teslim edileceğini belirtti. 

HABER MERKEZİ
Devamlı yaşanan sorunlar ile gündeme gelen Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Kırklareli İnşaatı, yaşanan son olayların ardından ihaleyi alan İNTA İnşaat’ın çalışmalarıyla tamamlanmak üzere olduğu gözlemlendi. İçerisinde 456 Daire, Cami, Okul, Sağlık Ocağı ve Ticaret Merkezi bulunan inşaatın %70’inin tamamlandığını belirten Kırklareli TOKİ İnşaatı Sorumlusu İnşaat Mühendisi Yusuf Giray büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirterek inşaatı Haziran ayı sonunda teslim edeceklerini belirtti.
Giray; “Biz KOBALT İnşaatın ihalesinin fes edilmesinin ardından inşaatı aldığımızda çalışmaların sadece %20’sinin tamamlandığını tespit etmiştik. İhaleyi aldığımız günden bu yana yaptığımız özverili çalışmalar sonrası inşaatın %70’ini tamamladık. Kurban Bayramına kadar inşaatın ana hatları tamamen tamamlanmış olacak. Bayramdan sonraki çalışmalarımız ise çevre düzeni ağırlıklı olacak. Şuan yapımı süren caminin haricinde tüm binaların elektrik, su, kanalizasyon kapı ve çerçeve çalışmaları tamamlandı. Caminin çalışmalarını da kısa bir süre içerisinde bitireceğiz” dedi.
* “250 kişi ile her gün 16 saat çalışıyoruz”
İnşaatın zamanında bitirilebilmesi için 250 personel ile her gün 16 saat mesai yaptıklarını belirten Kırklareli TOKİ İnşaatı sorumlusu İnşaat Mühendisi Yusuf Giray; “İnşaatın Haziran ayı sonuna kadar tamamlanıp teslim edilebilmesi için 250 çalışanımız ile her gün sabah 07.00 ile akşam 21.00 arasında devamlı çalışıyoruz.
Firma olarak TOKİ ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Firma olarak da işimizde tecrübeliyiz. Biz bu güne kadar 9 TOKİ İnşaatı tamamladık. Kırklareli’nin yanı sıra bir inşaat daha devam ediyor. TOKİ bize ödemelerini her zaman düzenli olarak yaptı ve yapmaya da devam ediyor” şeklinde konuştu.
* “Zemin sorununu ekipman arttırarak çözdük”
İnşaatın bulunduğu zeminin kayalık olması nedeni ile ufak tefek sorunlar yaşadıklarını belirten Giray; “İnşaatın bulunduğu alanda zemin çok fazla kayalık. Bir günde 10 metre kanal kazacağımız yerde 1 metre kanal kazıyorduk. Bizde bu sorunu çözmek için kırıcı araçlarımızın sayısını arttırarak işin yavaşlamasını önledik. Bizim tek isteğimiz inşaatı zamanında bitirerek teslim etmek. Çünkü bu inşaatın bitmesini bekleyen yüzlerce vatandaş var” dedi. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here