TIR’cı Kenan Alan’ı ölüm Almanya’da buldu

18
Babaeski Gazi Kemal Mahallesi sakinlerinden Merhum Yunus Alan ve Hilmiye Alan’ın oğulları, Tülay Alan’ın eşi, Miray Alan’ın Babası Kenan Alan çalıştığı TIR’da kalp krizi geçirdi.

 

Özkan Başaran- Ahmet Bağlartepe

 Aynı Mahallede10 yıl süre kahvecilik yaptıktan sonra 3 yıl önce TIR Şoförü olarak Yurt dışına nakliye yaparak hayatını sürdürmeye çalışan Kenan Alan, 3O Ocak 2010 Cumartesi günü Almanya’da kalp krizi geçirdi. Acilen Ambulans çağrıldı. İki Ambulans geldi. Ambulansların geldiğinde Kalbi durmuş olarak TIR’ın içinde bulunan Kenan Alan’a yapılan uzun süren müdahalelerden sonra kalbi çalıştırıldı. 10 dakika kalbi durmuş olarak kaldığı için organlarının zarar görmüş olduğu göz önüne alınarak uyutulma kararı verildi.
02 Şubat 2010 Salı günü uyandırılarak durumuna bakıldı. Bazı organlarının çalışmadığı görüldü. Bu arada, bir daha kalp krizi geçirdi. Bütün çabalara rağmen kurtarılamayan Kenan Alan hayata gözlerini yumdu. Çalıştığı TIR’ın üzerinde can veren Kenan Alan yapılan bütün müdahalelere rağmen hayata döndürülememiş oldu.
Almanya’dan 4 Şubat 2010 Perşembe akşamı cenazesi Babaeski’ye getirilen Kenan Alan; 05 Şubat 2010 tarihinde Cuma namazını Müteakiben Eski Mezarlıkta büyük bir kalabalık tarafından toprağa verildi.
44 Yaşında hayata gözlerini yuman Merhum Kenan Alan, dürüst kişiliği ile tanınırdı. Yardımsever karakteriyle, efendi tavırlarıyla Babaeski halkı tarafından sevilen Merhum Kenan Alan’ın ölüm haberini duyanlar üzüntüye boğuldu.
Merhum Kenan Evli ve 13 yaşında bir kız çocuk sahibiydi. Merhum Kenan Alan’a Yeşilyurt Gazetesi ailesi olarak Yüce Allah’tan Rahmet Diler, Kederli ailesine sabırlar niyaz ederiz. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here