THK Çorlu’da Uçuş Okulu açtı

12
Ülkemizde havacılık alanında faaliyet gösteren tek sivil toplum kuruluşu olan Türk Hava Kurumu tarafından Çorlu Havaalanı içerisinde uçuş okulu açıldı.

HABER MERKEZİ

THK’nun faaliyetleri arasında bulunan Pilot Yetiştirme Kursları’nın verilmesi için Çorlu havaalanı içersinde açılan uçuş okulunun açılış törenine THK Genel Başkanı emekli Hava Pilot Tümgeneral Osman Yıldırım, Çorlu Kaymakamı Ali Dursun, Çorlu Belediye Başkanı  Ünal Baysan, Havsa Belediye Başkanı Oğuz Tekin, Çorlu Milli Eğitim Müdürü İsmail bağlar, Çorlu Askeri Hava Meydan Komutanı Hv. Albay Abdülvahap Çınar, Çorlu Hava Alanı Müdürü  Alp Tekin Gedikli, THK  Genel Yönetim Kurulu Üyeleri  Servet Aktaş, Ahmet Alp, Türkkuşu  Genel Müdürü Necdet Şendil, THK Yönetim ve İnsan Kaynakları  Başkanı Metin Köksal, THK İnsan Kaynakları Müdürü Tuna Toral, Türkkuşu eğitici pilot ve teknik personeli, THK Tekirdağ, Edirne, Kırklareli il ve ilçeleri şube başkanları, saymanları ve davetliler katıldı.
Kesilen kurbandan sonra bir konuşma yapan THK Başkanı Osman Yıldırım, THK’nun Trakya’da uygun olan bu alanda açtığı uçuş okulunun tüm Trakya’nın gençlerine hizmet edeceğini, burada pilot yetiştirileceğini, kurumun esas amacının Türk gençlerine hizmet vermek olduğunu söyledi. İlk etapta THK Türkkuşu Genel Müdürlüğü’nden 4 adet eğitim uçağının görev yapacağını vurguladı. Konuşmanın ardından davetliler Çorlu üzerinde uçuruldu.
Daha sonra Trakya bölge toplantısı yapıldı. THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, THK’ nun üniversite kurduğunu, pilot yetiştirmek için eğitim uçağı, yangın söndürme uçakları alındığını, uluslar arası havacılık federasyonu genel kurulunun bu yıl Antalya’da yapılacağını, kurum içerisinde birçok yeniliklere imza atıldığını, THK’nun havacılık alanında çok daha iyi yerlere geleceğini belirtti. (v.i.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here