Terörist Devlet İsrail lanetlendi

11
* Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Kırklareli Temsilciliği, Toç Bir-Sen ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından organize edilen protesto gösterisine sivil toplum örgütleri, dernekler ve siyasi partilerde destek verdi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti Kırklareli Temsilciliği, Toç Bir-Sen ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği tarafından organize edilen Gazze’ye yardım götüren gemilere saldırıda bulunan İsrail’i protesto gösterisine; Kırklareli İmam-Hatip Lisesi Mezunları Derneği, Sungurbey Eğitim Çağındaki Talebelere Yardım Derneği, Karakaşbey Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Kırklareli Barosu, Kırklareli İş Adamları Derneği, Memur-Sen Kırklareli İl Başkanlığı, Eğitim Bir-Sen  Kırklareli Temsilciliği, Sağlık-Sen, Diyanet-Sen, Emekli Bir-Sen, BASK Bağımsız Sendika İl Başkanlığı, AK Parti, Saadet Partisi, CHP, BBP, Hak-İş Kırklareli Temsilciliği, Öz-Orman İş Sendikası ve Kırklareli Üniversitesi Öğretim Elemanları katıldı. 
01 Haziran 2010 Salı günü saat 13.00’da Şevket Dingiloğlu Parkı’nda gerçekleştirilen protesto gösterisi Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile başladı.
Kırklareli İnsani Değerleri Yaşatma Derneği (KİD-YAD) Başkanı Hüseyin Kasap;
“Bilindiği gibi terör devleti İsrail, kudurmuşluğunu, kanlı yüzünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. İnsanlık dışı eylem ve katliamlarına dün sabaha karşı bir yenisini daha ekledi.
50 ülkeden 600’ün üzerinde insan hakları kahramanlarına "Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım" sloganıyla Gazze’ye insani yardım götürdüğü gemilere uluslararası sularda saldırdı. Hem de gemilerden naklen yayın yapıldığı bir süreçte tüm dünyanın gözü önünde tüm insanlıkla dalga geçerek, uluslar arası hukuku hiçe sayarak, Birleşmiş Milletlerin kendisiyle ilgili almış olduğu kararlara aldırmadan adeta dünyaya meydan okuyarak bu canice insanlık dışı eylemi gerçekleştirmiştir. Saldırıda net bir bilgi olmamakla birlikte 16 kişinin öldüğü, 60’dan fazla kişinin de yaralandığı çeşitli kaynaklarca belirtilmektedir.
Ellerinde kendilerini savunabilecekleri en basit bir gereç bile bulunmayan, hedefleri, zor durumda olan Filistin halkına insani yardım ulaştırmak olan insanlara silahla mukabele etmek ancak insanlıktan nasipsiz İsrail ordusuna yakışırdı.
Yıllardan beri bir soykırıma uğramış, mağdur ve mazlum millet rolünü kimseye bırakmadan devlet terörü estiren İsrail’in Filistinli kardeşlerimize uyguladığı insanlık dışı saldırı ve tecrit hepimizin malumudur.
Bu, Siyonist İsrail’in yaptığı ne ilk ne de son katliamıdır. İsrail, karakterine uygun bir şekilde hareket etmektedir. Bütün İslam âleminin yükünü üzerinde taşıyan Filistin bugün kan revan içindedir. Batmış bir ekonomiye, işgal edilmiş topraklara, yıkılmış okullara, açlığa, susuzluğa ve hastalığa rağmen hala o topraklan bırakmamak için mücadele veren Filistin, gerçek bir destek beklemektedir.
Dünya, İsrail’in uluslar arası hukuk kurallarını hiçe sayan vahşetine yalnızca seyirci kalmaktadır. Filistin davası insanlık tarihi boyunca süregelmiş bir mücadeleyi ifade eder. Filistin, bize "Kanla alınan bu topraklar parayla satılamaz" diyen Abdülhamit Han’ın hatırası, Kâbe’den önceki kıblegâhımız olması dolayısı ile de mukaddes bir emanetimizdir.
Ortadoğu’nun kalbindeki yara olan Filistin, hiçbir zaman rahat yüzü görmemiştir. Kendini devlet sanan ahlaksız İsrail ve onu yönetenler Müslüman dünyanın kalbinden hançerini hala çıkarmamıştır. Bir buçuk milyon nüfuslu Gazze şehrini içindekilerle birlikte yok etmeye çalışan ‘Korsan Devlet’ iki yıla yakındır oradaki insanların tüm yaşamını alçakça bir ambargo ile dünyanın gözü önünde hiçe saymıştır.
Gün mücadele günüdür. Gün, Filistinli kardeşlerimizle ve halkımızla birlik olma günüdür. Filistin davası İslam ümmetinin en büyük imtihanlarından biridir. Bu imtihandan alnımızın akıyla çıkmamız gerekmektedir. Filistinli kardeşlerimizin çektikleri acılar bizim acılarımız, onların feryatları, akan gözyaşları bizim gözyaşlarımızdır. Biz Filistin’e destek platformu olarak İsrail ordusunun yardım filosuna yaptığı baskını tekrar lanetliyor, kardeşlerimizin bir an önce serbest bırakılmasını bekliyoruz. Filistin’imizi yok etmeye çalışan Siyonistler ve onların uluslararası destekçileri çok iyi bilmeliler ki, Filistin davası bizim onurumuzdur, bizler var olduğumuz müddetçe Filistin’i yok edemeyeceklerdir.
* “Ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in etkisinin araştırılması gerekmektedir”
Zor günlerden geçiyoruz. Acı günler yaşıyoruz. Olayları doğru algılamak zorundayız. Filistin’e insani yardım ulaştırma çalışmalarıyla birlikte ülkemizde terörist saldırıların artması da son derece manidardır. İsrail ordusunun Akdeniz sularında insani yardım gemilerini taciz ettiği dakikalarda Hatay’ın İskenderun İlçesi’nde teröristlerce askeri birliğe düzenlenen saldırıda 6 askerimiz şehit olurken, 9 askerimiz de yaralanmıştır. Olaydan bir gün önce ise, Şırnak’ta çıkan çatışmada 3 askerimiz ile Siirt’te pusuya düşürülen 3 korucu şehit olmuştu. Bu hususun da üzerinde durulması, ülkemiz içindeki terör hareketlerindeki terörist devlet İsrail’in etkisinin araştırılması gerekmektedir. İsrail’den böyle bir hainlik gerçekleştirmesi, yurtiçindeki hainlerin de bunun taşeronluğunu üstlenmesi beklenmeyecek bir durum değildir.
Filistin’e destek platformu olarak, İsrail’in devlet terörünü, yurtiçinde askerimize polisimize kurşun sıkan hainlerin terörünü lanetliyor, saldırılarda hayatını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar, ailelerine, milletimize, insanlık âlemine sabır ve başsağlığı diliyoruz” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here