Temmuz Ayı’nda Trafik Canavarı’na kurban vermedik

8
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Temmuz Ayı içerisinde meydana gelen 109 Trafik Kazası’nda …
    
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada Temmuz Ayı içerisinde meydana gelen 109 Trafik Kazası’nda herhangi bir ölüm olmadığı belirtilerek yapılan çalışmalarla ilgili olarak şunlar kaydedildi:
“Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Ekipleri tarafından 2014 yılı Temmuz Ayı içerisinde toplam 31 bin 960 araç kontrol edilmiş olup, bunlardan kusurlu bulunan 3 bin 731 araca trafik idari para cezası tatbik edildi. Temmuz Ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 401 Araç trafikten men edilmiş, 27 sürücünün ehliyetine el konuldu. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2014 yılı Temmuz Ayı içerisinde ilimiz sınırlarında toplam; 56 Maddi Hasarlı ve 53 Yaralamalı olmak üzere toplam 109 Trafik Kazası meydana geldi. Meydana gelen bu kazalarda 102 vatandaşımız yaralandı.
Sayın Başbakanımızın Başkanlığında, 30 Mayıs 2012 günü yapılan Karayolu Güvenliği Yüksek Kurulu’nun 3. TOPLANTISI’NDA kabul edilen “Karayolu Trafik Güvenliği Stratejisi ve Eylem Planı” çerçevesinde, Ülkemizde 2013 ve 2014 yılları hız ve emniyet kemeri yılı ilan edilmiş olup, İlimizde Eylem Planı doğrultusunda her gün ekiplerimizce farklı zaman aralıklarında araç sürücülerine yönelik eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yürütülmektedir. Yapılan bu eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri yanı sıra denetleme faaliyetlerine de devam edilmekte olup, 2014 yılı Temmuz Ayı içerisinde yapılan kontrollerde; 1.684 araç sürücüsüne “Hız limitlerini İhlalden”, 420 araç sürücüsüne “Emniyet Kemeri Takmamaktan” dolayı trafik idari para cezası tatbik edilmiştir.
Yıl içerisinde İlimiz genelinde ağırlıklı olarak eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri ile hız ve emniyet kemeri denetimlerini arttırarak trafik kazaları sonucu meydana gelen yaralanma ve ölümlerin azaltılması, vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmeleri amaç edinilmektedir.” (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here