“Tek partili sistem sona erdi”

3
* Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Kürşad Yamaner; “Bu seçimde olduğu gibi MHP önümüzdeki seçimlerde de oyunu daha da artıracaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’de bu seçim ile tek partili sistem sona ermiştir” dedi.
HABER MERKEZİ
7 Haziran 2015 Pazar günü yapılan Milletvekilliği Genel Seçimleri’nde, Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP) 2 Milletvekili, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 1 Milletvekili’ni Meclis’e yollarken, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) AK Parti ile arasındaki az sayıdaki bir farkla Milletvekili çıkaramadı. 
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli İl Başkanı Kürşad Yamaner, 07 Haziran 2015 Pazar günü yapılan Milletvekili Genel Seçimleri’ni değerlendirdi.
Türkiye genelinde büyük bir başarı yakalamak ve Kırklareli’den Milletvekili çıkarmak için, birlik, beraberlik içerisinde çalıştıklarını söyleyen Yamaner, 2014 Yerel Seçimleri’ne göre Kırklareli genelinde MHP’nin oylarında ciddi bir artış olduğunu söyledi.
* “Türkiye’de tek partili sistem sona erdi”
Yamaner, “7 Haziran Seçimleri ile Türkiye’de tek partili sistem sona ermiştir” dedi. Yamaner, konuşmasında; “7 Haziran Genel Seçimlerin öncelikle Vatanımıza, Milletimize ve Ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Seçim süresince ciddi bir çalışma içerisine girdik. Ve bu çalışmamızın karşılığını oy olarak aldık.  Fakat çok küçük 1/5 gibi bir oranla Milletvekili çıkaramadık. Oylarımızı 38 Bin’den, 49 Bin 500’e çıkardık. Bu büyük bir başarı ama bizim hedefimiz en az 1 Milletvekili çıkartmaktı ama az bir puanla kaçırdık. Yinede bize destek olan tüm halkımıza teşekkür ediyoruz. Türkiye geneli ne bakarsak ta MHP 2 Milyondan fazla oylarını arttırdı ve birçok ilde 2. Parti oldu. Kırklareli’de olduğu gibi Türkiye genelinde de birçok yerde 0,5 ve 1 puanla Milletvekilliği’ni kaçırdık. Başarısız değiliz ama daha çok çalışmamız, halkımıza daha çok yaklaşmamız gerekiyormuş bu seçimle bunu da görmüş olduk. Bu seçimde olduğu gibi MHP önümüzdeki seçimlerde de oyunu daha da artıracaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Türkiye’de bu seçim ile tek partili sistem sona ermiştir” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.