TBMM’de Kırklareli tanıtıldı

5
* TBMM’de Kırklareli tanıtımı için bastırılan harita ve broşürler tanıtıldı.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Akkaya, Kırklareli tanıtımı için bastırılan harita ve broşürlerin TBMM’de bulunan Milletvekillerine dağıtılarak Kırklareli’nin her bir koldan tanıtıldığını söyledi.
Akkaya; “Uzun çalışmalar sonucu Türkçe-İngilizce olarak 4’er bin adet Kırklareli Haritası, Karadeniz Sahili İğneada, Kıyıköy ve Kastros rehberi, Kırklareli Müzesi ve Arkeolojik Kazılar rehberi ve Istranca Dağları ve Dupnisa Mağarası rehberi bastırmıştık.
Bastırdığımız Kırklareli Haritası, Karadeniz Sahili İğneada, Kıyıköy ve Kastros rehberi, Kırklareli Müzesi ve Arkeolojik Kazılar rehberi ve Istranca Dağları ve Dupnisa Mağarası rehberinden 500’er adet olmak üzere toplam 2 bin adet Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Kırklareli Milletvekili Ahmet Gökhan Sarıçam aracılığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) Milletvekillerine dağıtıldı.
Böylece Kırklareli’nin tanıtımı için önemli çalışmalar gerçekleştirilmiş oldu. tahmin edildiği üzere milletvekillerinden yaklaşık 100’ü yeni ve eski bakan durumunda ve diğer milletvekillerinde yabancı komisyonlara üye olduğunu düşünülürse Kırklareli hem yurtiçi hem de yurtdışında bu kanalla etkili şekilde tanıtılmış olacaktır” dedi.
Ayrıca Akkaya, bastırılan Kırklareli haritasındaki yanlışların düzeltilerek yeniden bastırıldığını bildirdi.
Akkaya; “Bazı yanlışların yapıldığı Kırklareli haritaları ilgili firma tarafından ücret talep edilmeden yaptığımız düzeltmeler sonrasında 4 bin adet tekrardan bastırıldı” şeklinde konuştu. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here