“Tarımsal Danışmanlık Eğitimi” bugün başlıyor

20
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilciliği tarafından 15 Şubat-05 Mart 2010 tarihleri arasında düzenlenecek olan “Serbest Tarım Danışmanlığı Sertifika Eğitimi” bugün saat 10.30’da Kırklareli Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Eğitim Salonu’nda başlıyor.

 


HABER MERKEZİ

Eğitimlerle ilgili olarak Ziraat Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilcisi Dr. Erol Özkan şunları kaydetti:
“TKB tarafından 08.09.2006 tarih ve 26283 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanan "Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik" gereğince, tarımsal danışmanlık yapacakların bakanlık onaylı “Tarım Danışmanı Sertifikası” almaları gerekmektedir. Adı geçen yönetmeliğe göre Tarımsal Danışmanlık yapan ve yapmayı düşünen Ziraat Mühendisleri’nin TKB tarafından yetkilendirilmiş Meslek Odası veya Üniversitelerce düzenlenen “Tarımsal Danışmanlık Eğitimi”ne katılmaları zorunludur. Meslektaşlarımızın “Tarım Danışmanı Sertifikası” almalarını sağlamak üzere bu konuda yetkilendirilmiş TMMOB Ziraat  Mühendisleri Odası Kırklareli İl Temsilciliği tarafından “Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Eğitimi” yapılacaktır.
Öncelikli olarak Meslek Odası’na kayıtlı ve serbest veya özel sektörde, kooperatiflerde, üretici birliklerinde çalışan Ziraat Mühendisleri’nin katılacağı eğitim için başvurularda sona geliniyor. Derslik olarak Kırklareli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Eğitim Salonları kullanılacak ve 15 iş günü 120 ders saati sürecek olan eğitimin sonunda yapılacak sınavda başarılı olanlara sertifika verilecek.  3 hafta süresince devam edecek eğitimde her hafta bir Öğretim Üyesi olmak üzere, üç ayrı Öğretim Üyesi ders verecek.
Belirtilen tarihlerde kendi konularında ders vermek üzere anlaşma yapılan ve Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’ndan yetkilendirilmiş Öğretim Üyeleri şunlardır. İlk hafta Prof. Dr. Yaşar Aktaş, ikinci hafta Yrd. Doç. Dr. Hacer Çelik Ateş, son hafta ise Doç Dr. Kenan Peker düzenlenen eğitimde ilgili konularda ders vermek üzere Kırklareli’nde olacaklar. Eğitim konuları ağırlıklı olarak iki bölümden oluşmaktadır ve 1. bölümde “Kişisel Gelişim”, ikinci bölümde “Yayım ve Danışmanlık Metodolojisi” konuları üzerinde eğitim verilecek.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here