Taekwondo’nun başarılı kulüpleri ortak antrenmanda buluştu

19
25 Ocak 2014 Cumartesi günü Keşan Rumeli Gençlik ve Spor Kulübü, Edirne Belediyesi Spor Kulübü, Edirne Balkan Yıldızı Spor Kulübü, Kırklareli Ergin Spor Kulübü, İpsala Hudut Güneşi Gençlik ve Spor Kulübü ve Enez Mavi Saros Gençlik ve Spor Kulüpleri ortak antrenman ve müsabaka çalışmaları yaptı.

HABER MERKEZİ
25 Ocak 2014 Cumartesi günü Keşan Rumeli Gençlik ve Spor Kulübü, Edirne Belediyesi Spor Kulübü, Edirne Balkan Yıldızı Spor Kulübü, Kırklareli Ergin Spor Kulübü, İpsala Hudut Güneşi Gençlik ve Spor Kulübü ve Enez Mavi Saros Gençlik ve Spor Kulüpleri ortak antrenman ve müsabaka çalışmaları yaptı.
Konu Hakkında bilgi veren Edirne Belediyesi Taekwondo Antrenörü ve Branş Sorumlusu Metin Eşme; “Taekwondo’da kendini başarılarıyla kanıtlamış 4 kulüp olarak okulların tatile girmesinden faydalanarak,  önce İpsala Kapalı spor salonunda saat 11-13 arası yoğun bir antrenman ve müsabaka çalışması yaptık. Daha sonra Eneze giderek saat 16-19 saatleri arasında da Enez Atatürk İlköğretim Okulu Kapalı spor salonunda çalışmalarımızı gerçekleştirdik. 2014 Yılında İpsala ve Enez Takımları ilk defa Türkiye Şampiyonaları’nda yarışmalara katılacağı için buradaki sporculara faydası olması düşüncesi ile bu çalışmalar gerçekleştirdik. Edirne’de antrenörü olduğum iki takımımda, Kırklareli’nden katılan Ergin Spor kulübünde ve Keşan Rumeli Gençlik ve Spor Kulübünde, Türkiye çapında defalarca derece yapmış milli takım kamplarına ve seçmelerine gitmiş birçok sporcu bulunmaktadır. Bu kulüplerimiz Taekwondo da kendilerini ispatlamış kulüplerdir. Hem Kendi sporcularımıza hem İpsala ve Enez takımlarında bu spora yeni başlamış sporcularımıza faydası olacaktır. Antrenmanlarımıza 110 sporcu katılmıştır. İpsala’da bizleri ağırlayan İpsala Hudut Güneşi Spor Kulübü Başkanı Halil Özkaya’ya, Enez’de misafir eden, Enez Kalesi ve tarihi hakkında sporcularımıza rehberlik eden, Enez Mavi Saros Gençlik Ve Spor Kulübü Başkanı Esin Savaş’a  çok teşekkür ederiz. Ayrıca İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz’e çok teşekkür ederiz. İpsala’daki kulübün her zaman yanında yer alıp her türlü aktivitesine bizzat katılması bizleri memnun etmiştir. Eminim ki İpsalalı sporcular bu desteklerini karşılıksız bırakmayacaklardır” dedi.
Kırklareli Ergin Spor Kulübü Antrenörü Savaş Ergin’de yaptığı açıklamasında; “Bu çalışmalar tecrübeli sporcu içinde yeni başlayan sporcu içinde çok faydalı çalışmalardır. Farklı sporcu ile yapılan antrenman da müsabakada bu sporda bir adım ileriye götürmektedir. Keşan’daki takımı,  sporcuları ve başarılarıyla kendini kanıtlamış olan eski takım arkadaşım Serkan DOĞRU Hocamı, İpsala ve Enez’de çok kısa zaman içerisinde Türkiye şampiyonalarında yarışabilecek düzeyde sporcular yetiştirdiği için kendisini tebrik ediyorum. Serkan Hocam her zaman başarılarıyla kendisinden söz ettirmiş bir antrenördür. Keşan’dan sonra İpsala ve Enez’de yetiştirdiği sporcularla da  bu başarılarından söz ettirmeye devam edeceğini göstermektedir. Önümüzdeki günlerde Kırklareli’nde aynı çalışmaları yapmayı planlamaktayız. 22-26 Şubat tarihinde yapılacak olan Büyükler Türkiye Şampiyonası’na hazırlıklarımızı ortaklaşa devam ettireceğiz” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.