Taekwondo da başarının yeni adı Ergin Spor Kulübü

8
Kırklareli’nde bırakılan Taekwondo sporuna sahip çıkma amacıyla bu işe
girme zorunluluğu hisseden Antrenör Savaş Ergin Gençlik ve Spor İl
Müdürlüğü’ne başvurarak 26 Ekim 2010 tarihinde resmi olarak göreve
başladı.

HABER MERKEZİ
 Ancak olayların gelişimi ve ihtiyaç üzerine spora ve sporcuya daha fazla hizmet edebilmek için Kulüp kurmaya karar verdi ve bunun üzerine Ergin Spor Kulübü Derneği’ni resmi olarak 30 Aralık 2010 tarihinde faaliyete geçirdi.
Halen salonda yaklaşık olarak 120 lisanslı sporcu ile çalışmalarını sürdüren Savaş Ergin bu sporcuların bir kısmının Gençlik Spor Kulübü ve Belediye Spor Kulübü bünyesinde bulunduğunu ve bir arada çalışmalarını devam ettirdiklerini söyledi.
Savaş Ergin; Kulübün kuruluş amacının 25 yıldır içinde bulunduğu Taekwondo sporunu sevdirmek, teşvik etmek ve yaygınlaştırmak olduğunu, esas hedefin ahlaklı, disiplinli, çalışkan ve özgüvenini kazanmış, Bölgesel, Türkiye ve Uluslar Arası Yarışmalar da yarışabilecek seviyede sporcular yetiştirerek başarılı olmaları için katkı sağlayabilmek olduğunu söyledi.
Kısa süreli çalışma ile toparlanma başarısı gösteren Taekwondo Takımı yoğun bir faaliyet programıyla karşılaşarak hem maddi hem de manevi açıdan hazır bulunmadığı bu dönemde
2011 yılı faaliyet programında yer alan Alanya Gençler Türkiye Şampiyonası’na 15-20 Şubat 2011 tarihlerinde 4 bayan 1 erkek sporcu ile katılarak bu müsabakalarda iyi ve başarılı mücadeleler sergiledi. İlk şampiyona için çok iyi bir deneyim yaşadıklarını söyleyen Ergin Milli Takım Seçmeleri’ne çağırılan 46 Kg Elif Kay ve 55 Kg Havva Burçe Göçmez’inde katılımıyla Kıklareli’nin en iyi şekilde temsil edilmesi sevindirici ve memnun edici tarafı oldu.  
Akabinde 2 hafta sonra 8-12 Mart 2011 tarihlerinde Okullar Arası Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na da kulüp bünyesinde çalışmalarına devam eden, çeşitli okulları temsilen 5 sporcu ile katılmış, 55 Kg bayanlarda Aleyna Yıldızdal Türkiye 3.sü oldu. .
Başlangıç niteliği taşıyan bu başarı ile çalışmalarına devam eden takım 12-17 Nisan 2011 tarihlerinde Marmaris’te yapılacak olan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’na katılmak, bu sene yapılacak olan Avrupa Şampiyonası öncesi seçme niteliği taşıyan bu müsabakada sporcularının madalya alabilmek için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarına inandığını söyledi.
Bundan sonrası içinde her türlü maddi ve manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını belirten Ergin, başarılarının devam etmesi ve her türlü zorluğun altından kalkmak için çaba sarfedeceklerini sözlerine ekledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here