“Suyumuz Avrupa Standartları’nda”

17
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, asılsız yere çıkartılan polemiklere gerek olmadığını belirterek; “Suyumuz Avrupa Standartları’ndadır” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan son zamanlarda ilimizde gündemin ön sıralarını meşgul eden Su Polemiği ile ilgili olarak gazetemize yaptığı özel açıklamasında şunları kaydetti:
“İçme suyunun renginin bozukluğu mangandan dolayı. Bunun insan sağlığına bir zararı olmadığını biliyoruz. Tabii ki görüntü itibari ile hoş durmuyor ancak sağlık yönünden bir problem oluşturmuyor. Bunu şu yüzden gönül rahatlığı ile söylüyorum çok büyük bir hastalığa sebebiyet vermiş olsa hastaneler dolup taşardı. Çok şükür ki bu konu üzerine fazla bir şey çıkmadı”
* “Gönül rahatlığı ile şebeke suyunu içebilirsiniz”
Kırklarelili vatandaşların gönül rahatlığıyla şebeke suyunu içtiğini ifade eden Başkan Çağlayan; “İçme suyu tahlillerinin her gün dört farklı noktadan ve değişik mahalle çeşmelerinden yapılıyor. Bizim haricimizde Sağlık Müdürlüğü’de numune alıp tahlil yapıyor çok tehlikeli bir boyut olduğunu farz edelim ve biz bunları duyurmuyoruz, görmüyoruz ve saklıyoruz farz edelim. Sağlık Müdürlüğü’de mi saklıyor? Suyun her zaman içilebilir kalitede, sudaki renk değişikliğinin mangandan kaynaklanıyor. Belirli dönemlerde mangan nedeniyle suyun renginde bozulma oldu. Sağlık yönünden hiç bir sakıncası yok. Mangal ve demir oranlarını da kimyasallarla yok ediyoruz. Hiçbir sorunumuz yoktur. Vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla su içebilirler. İçme suyumuz Avrupa Standartları’na uygun. Bugünkü aldığımız değerler ile ilerleme kaydettiğimizi görüyorum. Trakya’daki tüm barajlarda mangan ve demir var. Bizim barajımızda da mangan oluyor. Bununla mücadele ediyoruz ve etmeye de devam edeceğiz.” (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.