“Süt en az 85 Kuruş olmalı”

17
Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin, inişli çıkışlı olan süt fiyatlarının Kırklareli’de hızla gelişmekte olan hayvancılığı olumsuz etkilediğini, sütün üreticiden en az 85 Kuruş’a alınması gerektiğini belirtti.
HABER MERKEZİ
Kırklareli’de süt fiyatlarının 64 Kuruşa çekilmesinin, hızla gelişen hayvancılığı olumsuz etkilediğini belirten Kırklareli Ziraat Odası Başkanı Hasan Çetin; “Trakya hayvancılıkta Hollanda olma yolunda hızla ilerlerken iniş çıkışlı olan süt fiyatları bu gelişmeleri olumsuz etkiliyor. Süt fiyatları bizi hiçbir zaman tatmin etmedi. Bugün sütte yapılan indirim tüketiciye yansıtılmamaktadır. Bu durum büyük bir çelişki oluşturmaktadır. Üreticiden alınan süte indirim yapılıyorsa, raflarda tüketiciye satılan sütte indirimli olmalıdır. Bugünkü hayvan bakım şartlarını göz önüne aldığımızda süt üreticimizden en az 85 Kuruş’a alınmalıdır” dedi.
Kırklareli’de büyük çiftlik sayısının hızla arttığını belirten Çetin; “İlimizde büyük çiftlik sayısı hızla artıyor. Bu çiftliklerin ilimize katkı sağlamasını umut ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Fakat unutulmamalıdır ki hayvancılıkta ülkenin sigortası aile işletmeleridir. Bu çiftliklerin aile işletmelerini yok etmesine izin verilmemelidir” şeklinde konuştu. (yy)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here