“Su şişesi kapağı hayata bağlıyor”

6
* Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şube Başkanı İrfan
Özeklioğlu; ”Her vatandaşımız içtiği su şişesinin kapağını çöpe atmazsa
bir vatandaşımızı hayata bağlayabiliriz” dedi.

HABER MERKEZİ
İstanbul Ataşehir Belediyesi΄nin “Tane Tane Kapakları Toplayalım, Adım Adım Engelleri Aşalım” Kampanyası çerçevesinde kapak toplama çalışmasını Türkiye Sakatlar Derneği (TSD) Kırklareli Şubesi yürütüyor.
İstanbul Ataşehir Belediyesi tarafından engellilere tekerlekli sandalye temin etmek için yurt genelinde başlatılan Kapak Toplama Kampanyası’na Atatürk İlköğretim Okulu öğrencileri de destek verdi.
TSD Kırklareli Şube Başkanı İrfan Özeklioğlu Kampanyaya topladıkları kapaklarla destek veren Kırklareli Atatürk İlköğretim Okulu öğrencilerini ziyaret ederek kampanya hakkında bilgilendirmelerde bulundular.
Okul Müdürü Bünyamin Çetin böyle güzel bir kampanyanın başlatılmasından son derece memnun olduklarını ve okul olarak bu kampanyaya destek vermek amacıyla öğrencilerin kapak topladığını belirtti. Bu tür toplumsal kampanyaların öğrencilerin eğitim hayatına çok büyük olumlu etkisi olduğunu belirten Çetin, büyüdükleri zaman belirli mevkilere gelecek olan öğrencilerin özürlülerin çekmiş olduğu sıkıntıları anlamalarına yardımcı olduğunu ifade etti.
TSD Şubesi Başkanı İrfan Özeklioğlu’da engellilere herkesin destek vermesi gerektiğini belirterek; “Bu kampanya çok önemli. Her kapak, umuda giden bir adımdır. Başta siz olmak üzere öğretmenlerimize ve öğrencilerimize göstermiş oldukları bu ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Toplanan kapakların, Ataşehir Belediyesi΄ne gönderilecek. 250 kilogram ağırlığında gelen 10 bin kapak, katı atık işiyle uğraşan bir firmaya gönderilecek ve bu firma tarafından 250 kiloluk plastik kapağa bir tekerlekli sandalye verecek. Diğer öğrencileri ve herkesi engelliler için faydalı olacak bu kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. Unutmamalıyız ki her sağlıklı insan bir engelli adayıdır. Sizlerde içtiğiniz suların kapaklarıyla bir engelliyi sevindirebilirsiniz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here