“Sosyal Güvenlik Bilinci’ni oluşturacağız”

6
*  Tüm Yurtta 11-17 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan “Sosyal Güvenlik Haftası” Kırklareli Valisi Esengül Civelek’i ziyaret ile başladı. Burada bir konuşma yapan Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı; “Toplumda “Sosyal Güvenlik Bilinci”nin oluşturulmasını sağlayacağız” dedi.
HABER MERKEZİ
Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlara tanıtmak, Sosyal Güvenlik Reformu’nu anlatmak, vatandaşları hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek ve toplumda “Sosyal Güvenlik Bilinci”nin oluşturulması için 11-17 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen “Sosyal Güvenlik Haftası” etkinlikleri tüm yurtta olduğu gibi Kırklareli’de de başladı.
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 10.00’da Kırklareli Valisi Esengül Civelek ziyaret edildi. Ziyareti; Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı, İl Müdür Yardımcısı Niyazi Kaplan, Sosyal Güvenlik Denetmeni Oğuz Özdil, Şefler; Aslı Gürer, Nazan Algün, Aylin Dikmen gerçekleştirdi.
* Vali Civelek; “Özveri ve fedakarca çalışıyorsunuz”
Kırklareli Valisi Esengül Civelek gerçekleştirilen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Toplumda “Sosyal Güvenlik Bilinci”nin oluşturulması amacıyla değişik etkinliklerle kutlanan Sosyal Güvenlik Haftası kutlu olsun. Sosyal Güvenlik Alanı’nda özveriyle ve fedakarca çalışan başta Sayın İl Müdürümüz Av. Tahsin Halcı olmak üzere değerli çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyor, bundan sonrada başarılı çalışmalarının devamını bekliyorum” dedi.
* Av. Halcı; “Toplumda “Sosyal Güvenlik Bilinci”ni oluşturacağız”
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Kırklareli İl Müdürü Av. Tahsin Halcı’da yaptığı açıklamasında; “Bilindiği üzere, Sosyal Güvenlik Sistemimiz 5502 Sayılı Yasayla yeniden yapılandırılarak SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı tek çatı altında toplanmıştır. Bu doğrultuda, Sosyal Güvenlik Hizmet Standartları yeniden belirlenerek, insan odaklı, güler yüzlü bir hizmet anlayışıyla, en kısa sürede eşit ve adil bir şekilde sunulması amaçlanmıştır. İnanıyoruz ki, kurumsal etkinliği artıracak olan böylesi bir reform, ayrım gözetmeksizin bütün vatandaşlarımıza eşit koşullarda hak ettikleri kapsam ve kalitede Sosyal Güvenlik sağlama imkanı tanıyacaktır. Bu amaçla Sosyal Güvenlik Kurumu’nu (SGK) paydaşlara tanıtmak, Sosyal Güvenlik Reformu’nu anlatmak, vatandaşlarımızı hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda “Sosyal Güvenlik Bilinci”nin oluşturulmasını sağlamak amacıyla 11-17 Mayıs tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Haftası kutlanacaktır” dedi. (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here