Son İl Genel Meclisi’ni yöneten Tuna Soykan; Milletvekilliğine soyunuyor

14
Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı M. Tuna Soykan Haziran 2011 Genel Seçimleri öncesi Milletvekilliği Aday Adaylığı için başkanlık görevinden istifa etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi Mart ayı 5. ve son birleşimine Başkanlık yapan Meclis Başkanı M. Tuna Soykan 10 Mart 2011 itibari ile başkanlık görevinden ayrılacağını kaydetti. Birleşim sonunda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Soykan şunları söyledi;
*“İyi bir yönetim sergilemek için, ortak hedeflere ulaşmak için birlikte çalıştık”
“Son oturumunu yönettiğim il genel meclisinden 10 Mart itibarı ile ayrılacağım. Ayrılıklar daima biraz hüzünlüdür. Yerel meclisten Ulusal meclise gitme isteği içinizde bulunursa bir bedel ödemeniz gerekiyor. Bu bedeli ödemekte görevden istifa etmektir. Ölmeden cennete gidemezsiniz.
Değerli Meclis üyeleri kıymetli daire çalışanları, siyasal yaşamımın bu döneminde yollarımız İl Genel Meclisinde kesişti. Kentimizin, idaremizin, sorunlarını aşmak, iyi bir yönetim sergilemek için, ortak hedeflere ulaşmak için birlikte çalıştık. Bazen konulara farklı yaklaştık, ama çoğunlukla oy birliği ile karar verdik. Neredeyse 24 ayı tamamlayacağımız bu yaşanmışlıktan, yeni dostlar edindik, yeni bilgilerle yeni tecrübeler ile donandık. Bu dönemde çalışmalardan keyif aldım bu nedenle hepinize teşekkür ediyorum.
Cumhuriyet Halk Partili olarak kentimize hizmet verme onurunu paylaştığım yol arkadaşlarımla yaşadığım ahenk ve uyum, diğer partili il genel meclisi üyeleri ile aynı havayı soluduğumuz bu kutsal çatı altında özen gösterdiğimiz saygı anlayışı çerçevesinde ki ilişkinin hatırasını ömür boyunca taşıyacağım. Ayrıca daire çalışanlarımızın hizmetleri bazen üç kişinin yapacağı işi tek kişi yaparak verdikleri özveri, Nesrin Hanım, Hülya Hanım, Remziye Hanım, Nazan Hanım, Suna Hanım son zamanda aramızda olan ve teknik danışmanlık ile bizlere yardımcı olup özverisini gösteren Osman Yeter Somer Bey, onun yardımcısı Ceyhun Karaçoban Bey, Engin Marmara Bey, Sezgin Bey ve Metin Bey, kendilerine çok teşekkür ediyorum ve unutulmazlar arasına gireceklerini ifade etmek istiyorum.
Yerel meclisten Ulusal meclise giden yolda, tökezlemeden devam edebilir de seçilebilirsek, İl Genel Meclisi Üyelerimizin ve Özel İdare Personeli mensupları bilmelidirler ki; kendilerine telefonlarının tuşları kadar yakın, başvurabilecekleri sorunlarına çözüm arayabilecekleri, aralarından çıkmış olan İl Genel Meclisinin ve Özel idarenin sorunlarını içinde yaşayarak öğrenmiş bir temsilcileri Ankara’da onları temsil etmek ve çare üretmek üzere hazır beklemektedir. Sizlere ifade etmeye çalıştığım samimi duygularımın kabulünü rica ediyor. Hakkınızı helal etmenizi diliyorum. İl Genel Meclisinin bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.”
Meclis Başkanı Soykan’ın konuşması sonrası söz alan MHP’li İl Genel Meclis Üyesi Selahattin Birkaya; “Meclis başkanlığında eşit, ilkeli ve tarafsız olarak görev yaptığınızı size hep söyledim ve şimdide söylüyorum. İnşallah bundan sonraki çalışmalarınızda ve yaşamınızda yolunuz ve bahtınız açık olur ve başarılı olursunuz.” şeklinde konuşarak Başkan Soykan’a şimdiye kadar kendilerine kattığı artı değerlerden ötürü ayrıca teşekkürlerini sundu.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Nedim Orcan söz alarak 23 aylık çalışma dönem,inde Meclis Başkanı Soykan’ın göstermiş olduğunuz sabır, çalışkanlık ve başarılarınızdan dolayı kendisine teşekkür ederek bundan sonraki süreçte de başarılarının devamını diledi.
CHP’li İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Taşkın CHP gurubu adına söz alarak şunları kaydetti; “Meclis Başkanımız Tuna Soykan bey efendi bizler ile uyumlu çalışarak meclisi tarafsız bir şekilde yönetti. Bundan sonraki süreçte kendisi inşallah başarılı olur, kendisine ben grup adına teşekkür ediyorum. Kendisini ulusal mecliste görmek istediğimizi belirtmek istiyorum.” Toplantı sonunda tüm meclis üyeleri ve idare personeli birer hatıra fotoğrafı çektirdi. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here